Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXXIV Niedziela Zwykła – 26.11.2023 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś decyzją Biskupa Toruńskiego we wszystkich Parafiach naszej Diecezji jest przeprowadzana zbiórka do puszek na szkolenia zawodowe dla kobiet na Filipinach w ramach projektu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pn. „Nadzieja uszyta na miarę”.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji odpustu parafialnego ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz wszystkim uczestnikom liturgii sumy odpustowej za dar wspólnej modlitwy.

 

 1. Dziś, w Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Jezusowego z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny.

Dziś również przypada patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim akolitom, lektorom i ministrantom składamy najserdeczniejsze życzenia, by służba przy ołtarzu Pana przynosiła wiele radości i przyczyniała się do osobistego uświęcenia.

 

 1. Nabożeństwo do św. Charbela we wtorek, 28 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek przypada Święto św. Andrzeja Apostoła.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30.

– w I Sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych.

– w I Niedzielę na sumie Msza św. w intencji Róż Różańcowych, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce.

 

 1. Opłatek na stół wigilijny zostanie poświęcony w przyszłą, I Niedzielę Adwentu, na Mszy św. o godz. 7.30, kiedy to też rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Opłatek będzie można odbierać w kościele po wszystkich Mszach św. przy wejściu do zakrystii i w biurze parafialnym. Poświęcenie wieńca adwentowego nastąpi na sumie parafialnej.

Informujemy również i ostrzegamy przed osobami, które już rozprowadzają opłatek po domach naszej ParafiiOsoby te nie zostały wydelegowane i posłane przez naszą Parafię!

 

 1. Również w przyszłą niedzielę, 3.12, będziemy gościć w naszej Parafii Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa z Wrocławia i Iłowa. Siostry podczas każdej Mszy Św. podzielą się doświadczeniem wiary i powołania oraz przybliżą sylwetkę swojego Założyciela – św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, ukazując drogi prowadzonego przez siebie apostolatu oraz działalności misyjnej. Po Mszy św. o godz. 9.00 Siostry spotkają się z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania i przybliżą jej znaczenie życia zakonnego. Po Mszach będzie możliwość nabycia za dobrowolną ofiarę materiałów o Zgromadzeniu, dewocjonaliów oraz upominków misyjnych. Zebrane przy tej okazji środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie placówek Zgromadzenia w Polsce oraz na terenach Afryki i Brazylii.

 

 1. W tym tygodniu kończymy przyjmowanie wypominek rocznych za zmarłych.

 

 1. Spotkanie koła biblijnego w tym tygodniu w środę o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian: śp. Włodzimierza Wasiaka, l. 68 oraz śp. Sławomira Kociela, l. 82. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty