Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXXIV Niedziela Zwykła – 20.11.2022 JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W czasie zeszłotygodniowej zbiórki na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy 1810,55zł.

 

 1. Dziś, w Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po sumie parafialnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Dziś też przypada patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim akolitom, lektorom i ministrantom składamy najserdeczniejsze życzenia, by służba przy ołtarzu Pana przynosiła błogosławione owoce uświecającej obecności przy najświętszych obrzędach.

 

 1. Pierwsze spotkanie rodzin we wspólnocie Kościoła Domowego odbędzie się w środę, 23 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W piątek, 25 listopada obchodzić będziemy odpust ku czci patronki naszej parafii i miasta Działdowa, św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Marcin Kaczyński, proboszcz ze Szczuki k. Brodnicy. Nie będzie procesji wokół kościoła. W tym dniu ze względu na uroczystość parafialną nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. Ofiarowania NMP, we wtorek wsp. św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, organistów i chórów, w czwartek wsp. Śśw. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, w piątek w naszej parafii urocz. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki parafii i miasta Działdowa, a za tydzień I Niedziela Adwentu.

 

 1. Opłatek na stół wigilijny zostanie poświęcony w przyszłą, I Niedzielę Adwentu, na Mszy św. o godz. 7.30, kiedy to też rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Opłatek będzie można odbierać w kościele po wszystkich Mszach św. przy wejściu do zakrystii i w biurze parafialnym. Poświęcenie wieńca adwentowego nastąpi na sumie parafialnej.

 

 1. W dniach 25 i 26 listopada br. (piątek i sobota) w wybranych sklepach na terenie naszego miasta odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Organizatorem akcji jest Działdowskie Centrum Caritas przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Bankiem Żywności w Olsztynie.

 

 1. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

 

 1. W tym tygodniu kończymy przyjmowanie wypominek rocznych za zmarłych.

 

 1. Serdecznie dziękujemy Parafianom za prace porządkowe wokół naszej świątyni.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego Parafianina, śp. Tadeusza Zdyb, l.82. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty