Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza przeznaczona na poczet przyszłego ogrzewania naszej świątyni. Informujemy, że zostały już uregulowane należności związane z położeniem płyt kamiennych na schodach do zakrystii z obu wejść oraz płytek w dolnej części zewnętrznej elewacji kościoła od strony zakrystii, a także z malowaniem barierek przy schodach i ustawienie ścian pod schodami do głównego wejścia zakrystii.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

„Bóg zapłać” Panom za przeniesienie i zabezpieczenie ławek z terenu przykościelnego na sezon zimowy.

 1. Dziś gościmy w naszej Parafii o. Leszka Walendzika ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który na Mszach św. głosi kazania, a po Mszy św. można u niego nabyć kalendarz na 2024 r. Dochód ze sprzedaży kalendarzy będzie przeznaczony na cele misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów.

 

 1. Dziś również wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek dla naszych Braci i Sióstr żyjących na Bliskim Wschodzie.
 2. W Kościele Katolickim dziś obchodzimy również VII Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień modlitw w intencji Polonii.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie Śśw. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, a w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 13 listopada, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00, a na nabożeństwo do św. Józefa w przyszłą niedzielę bezpośrednio po sumie parafialnej.

 

 1. Kolejna katecheza sakramentalna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 w naszym kościele. Prosimy młodzież o punktualność.

 

 1. Odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej obchodzić będziemy w sobotę 25 listopada. Suma odpustowa o godz. 18.00.

 

 1. Od ubiegłej niedzieli odczytujemy wypominki wg nowych zgłoszeń. Prosimy uważnie słuchać i zgłaszać ewentualne nieścisłości. Jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć wypominki roczne może to uczynić po Mszy św. w zakrystii bądź w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania.
 2. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty