Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza przeznaczona na poczet przyszłego ogrzewania kościoła. W przyszłą niedzielę, 13.11.2022r. będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przeznaczone w tym roku dla chrześcijan z Ukrainy.

 

 1. Zapraszamy dziś na godz. 19.00 do naszego kościoła na „Zaduszki Parafialne”. Będzie to program słowno-muzyczny w wykonaniu poetów, chórów, zespołów i wokalistów z naszego miasta i regionu. W modlitwie, refleksji i zadumie chcemy wspomnieć tych, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce wiary.
 2. Z kalendarza liturgicznego: w środę święto Rocz. Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wsp. św. Leona Wielkiego, w piątek wsp. św. Marcina z Tours, w sobotę św. Jozafata.

 

 1. Do wtorku, 8 listopada po Mszy św. o godz. 17.00 odmawiamy różaniec za zmarłych. Wypominki jednorazowe prosimy składać bezpośrednio prze Mszą św. w zakrystii.
 2. Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja w czwartek o godz. 18.00.

 

 1. W piątek, 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 10.00 zaś obchody miejskie w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 14.00. Dla dobra duchowego wiernych Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił w  na ten dzień wszystkim wiernym Diecezji Toruńskiej oraz osobom przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia.

 

 1. 20 listopada br. obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego wydarzenia przygotujemy się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w piątek, 11 listopada (w Święto Niepodległości) po Mszy św. o godz. 10.00 i potrwa do soboty, 19 listopada, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę po sumie. W samą uroczystość ponowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Na nowo zawierzymy się Chrystusowi Królowi, trwając na modlitwie w świątyniach i w rodzinach. Prośmy o zgodę w naszej Ojczyźnie, o pokój na Ukrainie, o zwycięstwo dobra nad złem. Starajmy się przeżywać ten czas w stanie łaski uświęcającej, pojednani z Bogiem i z bliźnimi, aby skutecznie upraszać królowanie Jezusa na ziemi.
 2. Informujemy, że opłatek na stół wigilijny zostanie poświęcony w I Niedzielę Adwentu. Będzie  go można odbierać z kościoła po Mszach św. i w biurze parafialnym.
 3. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych. Od dziś odczytujemy wypominki wg nowych zgłoszeń. Prosimy uważnie słuchać i zgłaszać ewentualne nieścisłości.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty