Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXXI Niedziela Zwykła – 5.11.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza przeznaczona na poczet przyszłego ogrzewania kościoła.

 

 1. W następną niedzielę, 12.11, wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzić będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek naszych Braci i Sióstr żyjących na Bliskim Wschodzie.

 

 1. Również w następną niedzielę, 12.11, będziemy gościć w naszej Parafii o. Leszka Walendzika ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który na Mszach św. będzie głosił kazania, a po Mszy św. będzie można nabyć u niego kalendarz na 2024 r. Dochód ze sprzedaży kalendarzy będzie przeznaczony na cele misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, a w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours.

 

 1. Do środy, 8 listopada, po Mszy św. o godz. 17.00 odmawiamy różaniec za zmarłych. Wypominki jednorazowe prosimy składać bezpośrednio przed Mszą św. w zakrystii.

 

 1. Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja w środę o godz. 17.00.

 

 1. W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 18.00, zaś obchody miejskie w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczną się również Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 14.00. W tym dniu na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych.

 

 1. Kolejna katecheza sakramentalna dla rodziców i dzieci komunijnych w sobotę o godz. 9.00.

 

 1. Informujemy, że opłatek na stół wigilijny zostanie poświęcony w I Niedzielę Adwentu. Będzie go można odbierać z kościoła po Mszach św. i w biurze parafialnym.

 

 1. Od dziś odczytujemy wypominki wg nowych zgłoszeń. Prosimy uważnie słuchać i zgłaszać ewentualne nieścisłości. Jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć wypominki roczne może to uczynić po Mszy św. w zakrystii bądź w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian: śp. Genowefę Szymańską, l. 89 oraz śp. Danutę Wasiela, l. 80 (jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.30). Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty