Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła, z których m.in. na plebanii został wymieniony na nowy, piec gazowy CO i zbiornik do podgrzewania ciepłej wody, drzwi wejściowe oraz obite zostały stopnie ołtarzy bocznych.

 

 1. Rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najładniejszy własnoręcznie wykonany różaniec dziś po Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej małżeństwo Renatę i Rafała Różyńskich z Kościoła Domowego, które po ogłoszeniach podzieli się świadectwem wiary i zachęci do wstąpienia w szeregi wspólnoty Kościoła Domowego.

 

 1. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele niedzielny z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00. Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 11.00 a na komunalnym o godz. 13.00. Jeżeli ktoś przyjmie Komunię św. podczas Mszy św. na cmentarzu parafialnym może przyjąć Ją drugi raz w czasie Mszy św. na cmentarzu komunalnym. Warunkiem jest uczestnictwo w całej Mszy św. W uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny w każdym kościele i kaplicy można zyskać odpust zupełny za zmarłych. W trosce o dobro naszych Parafian i Gości prosimy o bezpieczną jazdę na cmentarze i dostosowywanie się do poleceń służb porządkowych kierujących ruchem. Prośmy św. Krzysztofa o jego wstawiennictwo, abyśmy wszyscy szczęśliwie powrócili do swoich domów.

 

 1. W Dzień Zaduszny czyli we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada, Msze św. o godz. 00, 17.00 i 18.00.  W tym dniu różaniec z wypominkami jednorazowymi za zmarłych po Mszy św. o godz. 17.00. Dziękujemy Parafianom za pomoc w przygotowaniu dekoracji na listopad.

 

 1. W dniach od 1 do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam – choćby w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Od 2 do 8 listopada będziemy odmawiać różaniec połączony z wypominkami za zmarłych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, z wyjątkiem Pierwszego Piątku o godz. 16.30, Pierwszej Soboty po Mszy św. o godz. 7.00 i najbliższej niedzieli po sumie. Kartki z wypominkami prosimy składać bezpośrednio przed Mszą św. w zakrystii.

 

 1. W czwartek, 3 listopada o godz. 19.30 zostanie odprawiona przez kapłanów dekanatu działdowskiego Msza św. za zmarłych kapłanów którzy posługiwali w naszym dekanacie. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Czwartek miesiąca na Mszę św. o powołania kapłańskie o godz. 17.00

– w I Piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do

Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30.

– w I Sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i

nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych.

– w  I Niedzielę na sumie Msza św. w intencji Róż Różańcowych, po niej różaniec i spotkanie w

salce pod plebanią.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek uroczystość Wszystkich Świętych, w środę wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych, w piątek wsp. św. Karola Boromeusza.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych. Od pierwszej niedzieli listopada wypominki będziemy odczytywać wg nowych zgłoszeń. Prosimy o uważne słuchanie i zgłaszanie ewentualnych uwag.

 

 1. Zapraszamy w przyszłą niedzielę, 6 listopada na godz. 19.00 do naszego kościoła na „Zaduszki Parafialne”. Będzie to program słowno-muzyczny w wykonaniu poetów, chórów, zespołów i wokalistów z naszego miasta. W modlitwie, refleksji i zadumie chcemy wspomnieć tych, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce wiary. Spotkanie dla wykonawców w poniedziałek, 31 października o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego Parafianina, śp. Wacława Chełstowskiego, l.96. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”
 2. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty