Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki wg nowych zgłoszeń będziemy odczytywali od pierwszej niedzieli listopada. Prosimy o uważne słuchanie i zgłaszanie ewentualnych uwag.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła składane na tacę i wpłacane na konto bankowe naszej Parafii.

 

 1. W środę, 1.11, uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu porządek Mszy św. w naszym kościele tak jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00 czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Tradycyjnie Msza św. na cmentarzu parafialnym (koło kościoła św. Wojciecha) odbędzie się o godz. 11.00, a na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00. Jeżeli ktoś przyjmie Komunię św. podczas Mszy św. na cmentarzu parafialnym może przyjąć Ją drugi raz w czasie Mszy św. na cmentarzu komunalnym. Warunkiem jest uczestnictwo w całej Mszy św.

W uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny w każdym kościele i kaplicy można zyskać odpust zupełny za zmarłych. W trosce o dobro naszych Parafian i Gości prosimy o bezpieczną jazdę na cmentarze i dostosowywanie się do poleceń służb porządkowych kierujących ruchem. Prośmy św. Krzysztofa o jego wstawiennictwo, abyśmy wszyscy szczęśliwie powrócili do swoich domów.

 

 1. W Dzień Zaduszny czyli we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada, Msze św. o: godz. 10.00 (za wszystkich zmarłych), 17.00 i 18.00. W tym dniu różaniec z wypominkami jednorazowymi za zmarłych po Mszy św. o godz. 17.00.

Dziękujemy Parafianom za pomoc w przygotowaniu dekoracji na listopad.

 

 1. W Dzień Zaduszny, 2.11, po Mszy św. o godz. 9.00 w Parafii pw. Św. Wojciecha w Działdowie wyruszy procesja na cmentarz parafialny, na którym zostanie odmówiony różaniec ofiarowany w intencji wszystkich zmarłych.

 

 1. W dniach od 1 do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam – choćby w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. Od 2 do 8 listopada będziemy odmawiać różaniec połączony z wypominkami za zmarłych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, z wyjątkiem Pierwszego Piątku o godz. 16.30, Pierwszej Soboty po Mszy św. o godz. 7.00 i najbliższej niedzieli po sumie. Kartki z wypominkami prosimy składać bezpośrednio przed Mszą św. w zakrystii.
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Zapraszamy:

–  w I Czwartek miesiąca na Mszę św. o powołania kapłańskie o godz. 17.00

– w I Piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30.

–  w I Sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

– w  I Niedzielę na sumie Msza św. w intencji Róż Różańcowych, po niej różaniec i spotkanie w salce pod plebanią.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w środę Uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, a w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

 

 1. Podajemy do wiadomości, że w ubiegłą niedzielę w Mszach św. uczestniczyło 960 parafian (396 mężczyzn i 564 kobiety) co stanowi 20% wszystkich parafian, a do Komunii św. przystąpiło 559 parafian (178 mężczyzn i 381 kobiet).

 

 1. Dnia 11 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian: śp. Agnieszkę Młodawską, l. 73; śp. Jana Ciżmańskiego, l.75 oraz śp. Franciszka Kłosowskiego, l. 66. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty