Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W czasie zbiórki na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1814 zł.

 

 1. Rozpoczynamy dziś Światowy Tydzień Misyjny, pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Modlitwą ogarnijmy misjonarzy i misjonarki oraz tych, do których zostali posłani.

 

 1. Wczoraj grupa 50 Parafian wraz z ks. Proboszczem wyruszyła na pielgrzymkę na Podlasie. Łącząc się wzajemnie duchowo prośmy o bezpieczny powrót.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w piątek święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. W środę o godz. 19.00 spotkanie grupy biblijnej.

 

 1. W piątek, 28 października, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Charbela połączone z namaszczeniem olejami i błogosławieństwem jego relikwiami.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej przedstawicieli Kościoła Domowego, którzy w czasie Mszy św. będą się dzielić świadectwem wiary realizowanej w charyzmacie Kościoła Domowego.

 

 1. Zapraszamy młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę po sumie o godz. 10.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. Rozstrzygnięcie konkursu na własnoręcznie wykonany różaniec nastąpi w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych.

 

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie Msza św. na cmentarzu parafialnym ( koło kościoła św. Wojciecha) odbędzie się o godz. 11.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00. Pozostałe Msze w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Spotkanie dla posługujących w liturgii w sobotę 29 października o godz. 9.00.

 

 1. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Msze św. o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Różaniec z wypominkami jednorazowymi po Mszy św. o godz.17.00.

 

 1. W Toruniu na Wydziale Teologicznym UMK w najbliższą środę 26 października o godz. 15.00 organizowane jest spotkanie na temat: Profilaktyka niepłodności i chorób ginekologicznych oraz czynniki wpływające na płodność. Spotkanie jest otwarte. Informujemy również, że Centrum Nowe Życie w Bydgoszczy przy ulicy Farnej 8, oferuje pomoc małżeństwom, zajmując się przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem Naprotechnologii. Dzięki temu Centrum na świat przyszło już prawie 100 dzieci. Większości z tych par nie dawano nadziei na naturalne poczęcie, proponując kosztowne, mało skuteczne i nieetyczne in-vitro. Więcej informacji można znaleźć na stronienowe-zycie.pl

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty