Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych. Wypominki wg nowych zgłoszeń będziemy odczytywali od pierwszej niedzieli listopada.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień, w niedzielę misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny, kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Misji.

 

 1. Dziś obchodzimy kolejny 23. Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Cywilizacja życia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. W następną niedzielę, 22.10, w całej Polsce we wszystkich kościołach zostanie przeprowadzone liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę wspomnienie św. Łukasza, a w piątek wspomnienie św. Jana Kantego.

 

 1. Jutro nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II w łączności z różańcem. Natomiast w czwartek, 19.10, również w łączności z różańcem odbędzie się nabożeństwo do św. Józefa.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 16 października, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie Bractwa św. Józefa odbędzie się we wtorek, 17.10, o godz. 19.00 w salce pod plebanią. Zapraszamy mężczyzn, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę.

 

 1. W środę, 18 października, obchodzić będziemy dzień modlitw w intencji pracowników Służby Zdrowia. Na Mszach św. oraz w modlitwie różańcowej będziemy modlić się w intencji pracowników Służby Zdrowia.

 

 1. Z racji wczorajszego Święta Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi, a wykonywana praca niech daje poczucie satysfakcji i przyniesie dobre owoce w życiu wychowanków.

 

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w niedziele po sumie o godz. 10.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. po każdym nabożeństwie różańcowym otrzymują obrazek, a młodzież podpis w indeksie. Do wspólnej modlitwy różańcowej zachęcamy również rodziców dzieci i młodzieży.

Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele bądź rodzinie można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. Katecheza sakramentalna dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w 3 sobotę miesiąca, 21.10 o godz. 9.00 w kościele.

 

 1. Dziś odpust w Burkacie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. Działdowskie Stowarzyszenie Amazonki w ramach Październikowych Dni Walki z Rakiem zaprasza we wtorek, 17 października na XIII Marsz Życia i Nadziei w Działdowie. Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 11.00. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeniowej.

 

 1. Dnia 21 października br. o godz. 18.00 w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie, z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, odbędzie się czuwanie modlitewne, które poprowadzi Zespół Muzyczny „Pod Krzyżem” wraz z uczestnikami Pieszej Pielgrzymki z Działdowa na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy.

 

 1. Jutro,16.10, o godz. 3.00 w nocy wyrusza z naszej Parafii autokarowa pielgrzymka w Bieszczady. Prosimy uczestników tej pielgrzymki o złożenie swojego podpisu na liście wyjazdowej bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty