Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”. W zakrystii można odebrać foldery reklamowe dotyczące możliwości ubezpieczenia pomników na cmentarzach.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza, Za tydzień przed kościołem z racji przypadającego Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień kolekta w związku z rozpoczynającym się Tygodniem Misyjnym przeznaczona będzie na potrzeby Misji.

 

 1. Dziś w całej Polsce we wszystkich kościołach trwa liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
 2. Dziś suma z racji przypadającej jutro 81-ej rocznicy męczeńskiej śmierci bł. bpa Leona Wetmańskiego w intencji Parafian za jego wstawiennictwem. Podczas tej Mszy św. nastąpi poświęcenie figury św. s. Faustyny Kowalskiej.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek wsp. bł. Honorata Koźmińskiego; w sobotę wsp. św. Teresy od Jezusa.

 

 1. Zapraszamy młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 zaś w niedziele po sumie o godz. 10.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Żywego Różańca. W kilku Różach zrobiły się wakaty i istnieje konieczność uzupełnienia brakujących osób. Chętnych prosimy o kontakt w zakrystii.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w środę o godz. 19.00.

 

 1. Na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w czwartek o godz. 19.00. Po różańcu Msza św. W tym dniu nie będzie różańca po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę w łączności z różańcem.

 

 1. W sobotę, 15 października będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji rodzin, które utraciły swoje dzieci. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Cmentarzu Komunalnym w Działdowie zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu w Działdowie od 25 marca 2022 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Łukasza, które przypada 18 października, obchodzić będziemy dzień modlitw w intencji pracowników Służby Zdrowia. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30 w intencji pracowników Służby Zdrowia.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych.

 

 1. Przypominamy uczestnikom pielgrzymki na Podlasie o dokonywaniu wpłat oraz informujemy, że nie ma już miejsc wolnych a zapisujemy jedynie na listę rezerwową.

 

 1. Informujemy, że nastąpiła zmiana w godzinach otwarcia biura parafialnego, które od teraz czynne jest od poniedziałku do piątku od 18.30 do 19.00 z wyjątkiem wtorku, kiedy to czynne będzie od 16.00 do 16.30.

 

 1. Przy grobie śp. ks. Kan. Mariana Ofiary zainstalowane zostały żeliwne łańcuchy łączące cokoliki.

 

 1. Działdowskie Stowarzyszenie Amazonki w ramach Październikowych Dni Walki z Rakiem zaprasza 17 października na XIII Marsz Życia i Nadziei w Działdowie. Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 11.00. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeniowej.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty