Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXVII Niedziela Zwykła – 8.10.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych. Wypominki wg nowych zgłoszeń będziemy odczytywali od pierwszej niedzieli listopada.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza. Za tydzień z okazji kolejnego Dnia Papieskiego zbiórka przed kościołem do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

 

 1. We wtorek, 10.10, przypada 82 męczeńskiej śmierci bł. Bpa Leona Wetmańskiego. Na Mszach św. będziemy dziękować Bogu za dar jego życia, świadectwo wiary oraz miłości do Chrystusa, Kościoła i Ojczyzny przypieczętowane Jego męczeńską śmiercią w obozie KL Soldau.

 

 1. Zapraszamy na Mszę św. w intencjach Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja w środę, 11.10, o godz. 17.00.

 

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (z wyj. piątku), natomiast w niedziele po sumie o godz. 10.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. po każdym nabożeństwie różańcowym otrzymują obrazek, a młodzież podpis w indeksie. Do wspólnej modlitwy różańcowej zachęcamy również rodziców dzieci i młodzieży.

Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele bądź rodzinie można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W sobotę, 14.10, o godz. 9.00 w kościele odbędzie się katecheza sakramentalna dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św., a w kolejną – 3 sobotę miesiąca, 21.10 również o godz. 9.00 w kościele, dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W środę, 10.10, mija ostateczny termin zgłaszania dzieci do I Komunii św. oraz młodzieży do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Dziś odpust w Turzy Wielkiej. Suma odpustowa o godz. 12.00. W następną niedzielę, 10, odpust w Burkacie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w piątek o godz. 19.00. Po różańcu Msza św. W tym dniu nie będzie różańca po Mszy św. o godz. 17.00!

 

 1. Jak każdego roku dzień 15 października obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. W tym roku, ze względu na przypadającą w tym dniu niedzielę, zapraszamy na Mszę św. w sobotę, 14 października, o godz. 10.00 w intencji rodzin, które utraciły swoje dzieci. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Cmentarzu Komunalnym w Działdowie zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu w Działdowie od 25 marca 2023 r.

 

 1. Dnia 21 października br. o godz. 18.00 w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie, z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, odbędzie się czuwanie modlitewne, które poprowadzi Zespół Muzyczny „Pod Krzyżem” wraz z uczestnikami Pieszej Pielgrzymki z Działdowa na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę śp. Jolantę Lipert, l. 61 oraz naszego Parafianina śp. Michała Kot, l. 78. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty