Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wsp. św. Franciszka, w środę święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu; w czwartek wsp. św. Faustyny Kowalskiej; w piątek wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

 1. Dziś suma w intencjach Żywego Różańca oraz dziękczynienie za dar powołania s. Joanny Chilińskiej.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.00.

– w I piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 16.15. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30.

 

 1. Zapraszamy młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 zaś w niedziele po sumie o godz. 10.30. Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele czy też w rodzinie można uzyskać odpust zupełny.

Dzieci natomiast zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30. Po krótkiej pogadance dzieci odmawiać będą jedną dziesiątkę różańca. Na zakończenie otrzymają obrazki, pamiątkę udziału w nabożeństwach różańcowych.  Poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych w piątek, 7 października w czasie różańca o godz. 16.30. Różańce rodzice zakupują indywidualnie.

„Różaniec na ulicach miast” będzie odmawiany 7 października na placu przy kościele św. Wojciecha o godz. 15.00

 

 1. Członków Żywego Różańca zapraszamy z racji wsp. NMP Różańcowej w piątek, 7 października po różańcu dla dorosłych ok. godz. 18.00 na spotkanie do salki pod plebanią.

 

 1. Zapraszamy na Mszę św. w intencjach Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja w piątek o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę z racji 81-tej rocz. męczeńskiej śmierci bł. Bpa Leona Wetmańskiego która przypada 10 października, na Mszy św. o godz. 10.30 za wstawiennictwem Błogosławionych Męczenników Działdowskich będziemy się modlić o potrzebne łaski dla wszystkich Parafian i dar życia wiecznego w niebie dla naszych zmarłych. Tego dnia, również na sumie, z racji przypadającego w tygodniu wsp. św. siostry Faustyny Kowalskiej, nastąpi poświęcenie jej figury, znajdującej w bocznym ołtarzu po lewej stronie kościoła. Przypominamy przy tej okazji, że codziennie o godz. 16.40 (z wyjątkiem poniedziałku, środy i piątku w październiku) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych. Gotowe formularze wypominek do zabrania przy wyjściu z kościoła. Wypominki wg nowych zgłoszeń będziemy odczytywali od pierwszej niedzieli listopada.

 

 1. Dzień 15 października będziemy obchodzić jako Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji rodzin, które utraciły swoje dzieci. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Cmentarzu Komunalnym w Działdowie zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu w Działdowie od 25 marca 2022r.

 

 1. Za tydzień, 9 października odpust w Turzy Wielkiej. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. Od dziś można dokonywać wpłat na pielgrzymkę autokarową na Podlasie. Wszystkie miejsca są już zajęte. Zapisujemy jedynie na listę rezerwową.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty