Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 

 1. Dziś przeżywamy niedzielę uchodźców i migrantów.

 

 1. Dziś nasi Parafianie z ks. Proboszczem uczestniczą w pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Polecajmy ich w modlitwie prosząc o szczęśliwy powrót.

 

 1. Dziś odpust w Uzdowie, suma o godz. 12.00 oraz uroczystości w Lesie Białuckim ku uczczeniu pomordowanych w niemieckim obozie KL Soldau o godz. 13.00. Za tydzień odpust w Iłowie. Suma o godz. 12.00.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wsp. św. Wincentego a Paulo, w środę wsp. Wacława; w czwartek święto Śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wsp. św. Hieronima; w sobotę wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus a w sobotę wsp. Aniołów Stróżów.

 

 1. W środę, 28 dnia miesiąca nabożeństwo do św. Charbela połączone z namaszczeniem jego olejem i błogosławieństwem relikwiami po Mszy św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie spotkanie grupy biblijnej na plebanii.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i   nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych.

– w I niedzielę miesiąca na sumie Msza św. w intencji Róż Różańcowych, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce

 

 1. Od soboty, 1 października, zapraszamy młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 zaś w niedziele po sumie o godz. 10.30. W najbliższą sobotę, 1 października, różaniec po Mszy św. godz. 7.00. Dzieci w tym roku zapraszamy na różaniec  w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy dziękować wraz z Matką Generalną i siostrami ze zgromadzenia sióstr Pasterzanek za dar powołania zakonnego naszej parafianki, siostry Joanny Chilińskiej, która 26 sierpnia złożyła wieczyste śluby zakonne.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych.

 

 1. W dniach 22 – 23 października br. organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową na Podlasie. W programie odwiedzimy takie miejsca jak: Góra Grabarka, Białowieża, Białystok, Sokółka oraz Wigry. Cena od osoby: 450 zł. (w cenie posiłki, nocleg i bilety wstępu) Zapisy w zakrystii (adres i PESEL) bądź w biurze parafialnym do końca września br.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za prace porządkowe na plebanii po kolejnym etapie malowania.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przyjęcia w naszym sanktuarium w ubiegły piątek pielgrzymki dzieci, młodzieży i dorosłych z Diecezji Płockiej.

 

 1. W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę, mamę ks. Jarosława Topolewskiego, śp. Danielę Topolewską, l.91, której pogrzeb odbędzie się w środę, 28 września o godz. 9.00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy jej radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty