Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziękujemy Panom za wykonane prace naprawcze chodnika przy głównych schodach do zakrystii. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. W minioną niedzielę, 24 września, podczas Pielgrzymki małżeństw i rodzin na Jasną Górę w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie ks. Proboszcz dokonał Uroczystego Aktu Oddania siebie oraz całej naszej Parafii Przenajdroższej Krwi Jezusa Chrystusa. W związku z tym wydarzeniem i dla uczczenia Przenajdroższej Krwi Chrystusa odtąd w naszej Parafii będziemy odmawiać w każdy czwartek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00 Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie Śśw. Aniołów Stróżów; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu; w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, a w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

 1. Dziś suma w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce parafialnej.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 2 października, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod plebanią.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

– w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.00.

– w I piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Do spowiedzi zapraszamy szczególnie dzieci po tegorocznej I Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

–  w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, po niej różaniec. Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w niedziele po sumie o godz. 10.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. po każdym nabożeństwie różańcowym otrzymują obrazek, a młodzież podpis w indeksie. Do wspólnej modlitwy różańcowej zachęcamy również rodziców dzieci i młodzieży.

Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele bądź rodzinie można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W sobotę, 7 października, podczas Mszy św. o godz. 17.00 dokonamy obrzędu poświęcenia różańca dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Różańce rodzice zakupują indywidualnie.

 

 1. Członków Żywego Różańca zapraszamy z racji wspomnienia NMP Różańcowej w sobotę, 7 października po różańcu ok. godz. 18.00 na spotkanie do salki pod plebanią.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych. Gotowe formularze wypominek są przygotowane do zabrania przy wyjściu z kościoła. Wypominki wg nowych zgłoszeń będziemy odczytywali od pierwszej niedzieli listopada.

 

 1. Dziś odpust w Iłowie, gdzie na Sumie o godz. 12.00 zostaną wprowadzone do świątyni relikwie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Za tydzień, 8 października, odpust w Turzy Wielkiej. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. W dniach 16-18 października br. wyruszy z naszej Parafii Pielgrzymka autokarowa w Bieszczady. W piątek, 6 października, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele odbędzie się przedpielgrzymkowe spotkanie organizacyjne. Prosimy, aby do tego dnia dokonywać opłat za pielgrzymkę (ostatecznie na spotkaniu przedpielgrzymkowym).

 

 1. W miniony piątek, 29 września, przybyła do naszego Sanktuarium Pielgrzymką autokarową młodzież i dzieci ze szkół diecezji płockiej ze swoimi opiekunami. O godz. 00 Mszy św. przewodniczył Biskup Płocki Szymon Stułkowski wraz z przybyłymi kapłanami diecezji płockiej. Dziękujemy Paniom i Panom oraz wszystkim ofiarodawcom za pomoc w organizacji tej pielgrzymki.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę śp. Krystynę Piekarską, l. 85. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy jej radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty