Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, Tygodnik katolicki „Niedziela” oraz kwartalnik „Niedziela. Magazyn: Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna” w cenie 15 zł.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła oraz z ubiegłej niedzieli na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Paniom dziękujemy za przygotowane dekoracje kwiatowe przy ołtarzu głównym i przy ołtarzach bocznych.

 

 1. Od wczoraj nasi Parafianie z ks. Proboszczem uczestniczą w pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Polecajmy ich w modlitwie prosząc o szczęśliwy powrót.

 

 1. Dziś odpust w Uzdowie (Suma o godz. 12.00) oraz Uroczysty Apel Poległych w Lesie Białuckim ku uczczeniu pomordowanych w niemieckim obozie KL Soldau o godz. 12.45. Za tydzień odpust w Iłowie (Suma o godz. 12.00).

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w czwartek wspomnienie św. Wacława; w piątek święto Śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

 

 1. W czwartek, 28 dnia miesiąca, nabożeństwo do św. Charbela połączone z namaszczeniem jego olejem i błogosławieństwem relikwiami po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Od niedzieli, 1 października, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele po sumie o godz. 10.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. po każdym nabożeństwie różańcowym otrzymują obrazek, a młodzież podpis w indeksie.

 

 1. W następną niedzielę, I Niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 10.30 w intencji Róż Różańcowych, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce parafialnej.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych.

 

 1. W dniach 16-18 października br. organizujemy Pielgrzymkę autokarową w Bieszczady. W programie pobyt w takich miejscach jak: Zagórz /Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, wieża widokowa, Sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej – Matki Nowego Życia/; Kolej gondolowa i zapora w Solinie; Bieszczadzki Park Narodowy; Muczne /Muzeum Plenerowe Wypału Węgla Drzewnego/; Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku; Cerkiew prawosławna w Szczawnem; Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy /miejsce uwięzienia bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego/; Muzeum historyczne z kolekcją ikon w Sanoku.

Koszt 780 zł obejmuje: noclegi, posiłki, przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępu, opłatę przewodnika. Zapisy w zakrystii, w biurze parafialnym bądź pod nr tel. 606 901 796 do 28 września wraz z zaliczką 200 zł. Wyjazd w poniedziałek, 16.10 o godz. 2.00, a powrót w środę, 18.10 ok. godz. 23.00.

 

 1. W najbliższy piątek, 29 września, do naszego Sanktuarium przybędzie młodzież ze szkół diecezji płockiej. O godz. 11:00 Msza św. pod przewodnictwem Bpa Płockiego Szymona Stułkowskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów z Olsztyna ogłasza zbiórkę charytatywną telefonów, zegarków, biżuterii i monet. Szczegóły na plakatach w gablocie ogłoszeniowej oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Chcielibyśmy powołać do istnienia w naszej parafii wspólnotę młodzieżową. Chętne osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w sobotę, 30 września, o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty