Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 

  1. Dziś odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma odpustowa o godz. 11.30.

 

  1. W poniedziałek 19-tego dnia miesiąca, nabożeństwo do św. Józefa po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy mężczyzn pragnących pogłębiać swoją relację z Bogiem do podjęcia formacji w Bractwie św. Józefa. Podczas wspólnych spotkań będziemy powierzać się opiece św. Józefa, uczestniczyć w konferencjach tematycznych oraz dzielić się świadectwem wiary. Zainteresowanych panów prosimy o kontakt indywidualny z ks. Mateuszem.

 

  1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wsp. św. Andrzeja Kim Taegon, w środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w piątek wsp. św. Pio z Pietrelciny.

 

  1. W najbliższy piątek do naszego Sanktuarium przybędzie młodzież ze szkół diecezji płockiej. O godz. 12.00 Msza św. w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Pielgrzymka autokarowa Małżeństw i Rodzin do Częstochowy wyruszy w sobotę 24 września o godz. 23.00 z parkingu przy kościele. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Prosimy już od dziś o dokonywanie wpłat w zakrystii a ostatecznie na spotkaniu piątkowym.

 

  1. W dniach 22 – 23 października br. organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową na Podlasie. W programie odwiedzimy takie miejsca jak: Góra Grabarka (Prawosławna Góra Krzyży), Białowieża (zwiedzanie Parku Narodowego i Rezerwatu żubrów), Białystok (zatrzymanie w Hotelu „Turkus”, obiadokolacja i śniadanie), Sokółka (nawiedzenie kościoła św. Antoniego – miejsca cudu eucharystycznego) oraz Wigry (Rejs szlakiem papieskim oraz zwiedzenie z przewodnikiem klasztoru pokamedulskiego i Apartamentów Papieskich, obiad). Cena od osoby: 450 zł. Zapisy w zakrystii (adres i PESEL) bądź w biurze parafialnym do końca września br.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za prace porządkowe na plebanii po kolejnym etapie malowania.

 

  1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty