Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki wg nowych zgłoszeń będziemy odczytywali od pierwszej niedzieli listopada.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W minioną niedzielę ze zbiórki na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1558 zł. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Misji.

 

 1. Rozpoczynamy dziś Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Modlitwą ogarnijmy misjonarzy i misjonarki oraz tych, do których Pan ich posyła oraz prośmy o liczne powołania do służby misyjnej.

 

 1. Dziś w całej Polsce we wszystkich kościołach przeprowadzone jest liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w sobotę święto Śśw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. W czwartek, 26 października o godz. 19.30 zostanie odprawiona przez kapłanów dekanatu działdowskiego Msza św. za zmarłych kapłanów, którzy posługiwali w naszym dekanacie. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.

 

 1. W sobotę, 28 października, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Charbela połączone z namaszczeniem olejami i błogosławieństwem jego relikwiami.

 

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w niedziele po sumie o godz. 10.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. po każdym nabożeństwie różańcowym otrzymują obrazek, a młodzież podpis w indeksie. Do wspólnej modlitwy różańcowej zachęcamy również rodziców dzieci i młodzieży.

Za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele bądź rodzinie można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie Msza św. na cmentarzu parafialnym (koło kościoła św. Wojciecha) odbędzie się o godz. 11.00, a na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00. Pozostałe Msze w naszym kościele w tym dniu o godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Spotkanie dla posługujących w liturgii w sobotę 28 października o godz. 9.00 na cmentarzu komunalnym.

 

 1. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Msze św. o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Różaniec z wypominkami jednorazowymi po Mszy św. o godz.17.00.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian: śp. Zbigniewa Dąbkowskiego, l. 48 oraz śp. Jana Reut, l. 76. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty