Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta na potrzeby Misji. A przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Dziś odpust w Burkacie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. Z racji przypadającego we wtorek święta św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, dziś o godz. 10.30 Msza św.  w intencji pracowników Służby Zdrowia. Po tej Mszy w łączności z różańcem nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św.Jana Pawła II.

 

 1. Spotkanie Bractwa św. Józefa odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19:00 w salce pod plebanią. Zapraszamy mężczyzn, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza, w czwartek wsp. św. Jana Kantego, w sobotę wsp. św. Jana Pawła II.

 

 1. Zapraszamy młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 zaś w niedziele po sumie o godz. 10.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

 

 1. W biurze parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, które są wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych.

 

 1. Osoby, które pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania w przyszłym roku, mogą się zgłaszać do końca października 2022. Po tym terminie lista zostaje zamknięta.

 

 1. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki na Podlasie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Z racji minionego Święta Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom szkół składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech praca wychowawcza przyniesie dobre owoce i daje poczucie satysfakcji.

 

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie Msza św. na cmentarzu parafialnym (koło kościoła św. Wojciecha) odbędzie się o godz. 11.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00. Pozostałe Msze w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Spotkanie dla posługujących w liturgii w sobotę 29 października o godz. 9.00.

 

 1. Podajemy do wiadomości, że w ubiegłą niedzielę w Mszach św. uczestniczyło 1106 parafian (422 mężczyzn i 684 kobiety) co stanowi 24,58% wszystkich parafian, a do Komunii św. przystąpiło 557 parafian (161 mężczyzn i 396 kobiet).

 

 1. Przypominamy, że Działdowskie Stowarzyszenie „Amazonki” w ramach Październikowych Dni Walki z Rakiem organizuje jutro, tj. 17 października XIII Marsz Życia i Nadziei. Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 11.00.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty