Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

  1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji w Toruniu.

 

  1. Dziś odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma odpustowa o godz. 11.30.

 

  1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 18 września, o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

  1. We wtorek, 19-tego dnia miesiąca, nabożeństwo do św. Józefa po Mszy św. o godz. 17.00. Spotkanie Bractwa św. Józefa w tym dniu o godz. 19.00 w salce pod plebanią. Zapraszamy mężczyzn, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę.

 

  1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, w środę wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon; w czwartek święto św. Mateusza, a w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

 

  1. Pielgrzymka autokarowa Małżeństw i Rodzin do Częstochowy wyruszy w sobotę 23 września o godz. 6.00 rano z parkingu przy kościele. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki we wtorek, 19.09 po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Prosimy o dokonanie wpłat na spotkaniu we wtorek oraz złożenie podpisów na liście dla ubezpieczyciela.

 

  1. W dniach 16-18 października br. organizujemy Pielgrzymkę autokarową w Bieszczady. W programie pobyt w takich miejscach jak: Zagórz /Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, wieża widokowa, Sanktuarium Matki Bożej Zagórskiej – Matki Nowego Życia/; Kolej gondolowa i zapora w Solinie; Bieszczadzki Park Narodowy; Muczne /Muzeum Plenerowe Wypału Węgla Drzewnego/; Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku; Cerkiew prawosławna w Szczawnem; Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy /miejsce uwięzienia bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego/; Muzeum historyczne z kolekcją ikon w Sanoku.

Koszt 780 zł obejmuje: noclegi w hotelu 3-gwiazdkowym, śniadania, obiadokolacje, przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępu, opłatę przewodnika.

Zapisy w zakrystii po Mszy św., w biurze parafialnym bądź pod nr tel. 606 901 796. Przy zapisach należy podać nr PESEL. Zapisy do 28 września wraz z zaliczką 200 zł. Wyjazd w poniedziałek, 16.10 o godz. 2.00, a powrót w środę, 18.10 ok. godz. 23.00.

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian: śp. Zenona Kucharskiego, l. 89 oraz śp. Lukrecję Wojda, l. 85. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

  1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty