Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”  oraz Tygodnik katolicki „Niedziela” z magazynem „Bliżej życia z wiarą” w cenie 10 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza.

 

 1. Od dziś do 18 września trwać będą kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz XII Tydzień wychowania chrześcijańskiego.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wsp. Św. Jana Chryzostoma, w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wsp. NMP Bolesnej, w piątek wsp. św. Korneliusza i Cypriana.

 

 1. Zapraszamy na Różaniec Fatimski i procesję z figurą Matki Bożej we wtorek o godz. 19.00. Po procesji Msza św.

 

 1. Zgodnie z inicjatywą Rady Konferencji Episkopatów Europy środa, święto Podwyższenia Krzyża Świętego jest dniem modlitw za Ukrainę. Zapraszamy tego dnia na adorację Najświętszego Sakramentu i różaniec zakończony suplikacją o pokój na Ukrainie o godz. 16.30. Pielgrzymi na Jasną Górę w tym dniu modlić się będą wraz z zespołem „Pod Krzyżem” po Mszy św. o godz. 18.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Informacje na tablicy ogłoszeń.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w środę o godz. 19.00.

 

 1. Nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek, 13 września po Mszy św. o godz. 18.00 a dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę o godz. 9.00 w kościele.

 

 1. Zapraszamy na autokarową Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy w niedzielę, 25 września br. Wyjazd w sobotę 24 września o godz. 23.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii a koszt ok. 100 zł. Zostało jeszcze tylko 9 wolnych miejsc.

 

 1. 16 września po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30 w kościele św. Wojciecha odbędzie się koncert pieśni narodowych „Wolność pieśnią wywalczona”. Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń.

 

 1. Za tydzień odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma o godz. 11.30.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz przyczynili się do pięknej oprawy tej uroczystości. Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za złożoną ofiarę, za którą został zakupiony komplet nowych lekcjonarzy mszalnych. Dziękujemy przy tej okazji również rodzicom dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. za złożoną wówczas przez nich ofiarę, za którą zostało założone nagłośnienie wokół kościoła i nowe oświetlenie w prezbiterium.

         Zdjęcia z uroczystości bierzmowania do nabycia w zakładzie fotograficznym P. Wojciecha Solarza na ul. Wolności.

         Dzieci komunijne i dzieci uczestniczące w niedzielnej Mszy św. zachęcamy do zabrania zeszytów, w które będzie można wklejać obrazki po każdej Mszy św. niedzielnej o godz. 12.00.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego Parafianina, śp. Zdzisława Rucińskiego, l.74, ostatnio zam. w Domu Opieki w Uzdowie. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty