Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na potrzeby kościoła bądź w formie gotówkowej bądź przez wpłatę na konto bankowe naszej Parafii. Dziś kolekta gospodarcza. Przed nami kolejna inwestycja, jaką będzie wykonanie wewnętrznych drzwi przy głównym wejściu do kościoła.

 

 1. Od dziś do 17 września będziemy przeżywać w Kościele kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, a zarazem XIII Tydzień wychowania chrześcijańskiego.

 

 1. W naszej Parafii zawiązuje się kolejne drugie Koło Różańca Rodziców za dzieci. Do koła, tak jak w Żywym Różańcu, może należeć 20 osób. Więcej informacji nt. tej inicjatywy modlitewnej na naszej parafialnej stronie internetowej, natomiast zapisy pod nr tel. 793 206 883 u p. Ani.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, a w sobotę wspomnienie św. Męczenników: Korneliusza i Cypriana.

 

 1. Zapraszamy na Różaniec Fatimski i procesję z figurą Matki Bożej w środę, 13.09, o godz. 19.00. Po procesji Msza św.

 

 1. Nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Dziś w kościele po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania spotkanie formacyjne w sobotę, 16 września o godz. 9.00, również w kościele.

 

 1. Zapraszamy na 2-dniową autokarową Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy w dniach 23-24 września br. /sobota-niedziela/. Tegorocznej pielgrzymce patronować będzie błogosławiona rodzina Ulmów, której relikwie rozpoczną peregrynacje po polskich diecezjach, a do naszej diecezji dotrą w dniach 17-24 lutego 2024 roku. Wyjazd w sobotę 23 września o godz. 6.00 z parkingu przy kościele, a powrót w niedzielę ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii bądź pod nr tel. 23 697 96 00, a koszt przejazdu wraz z noclegiem i 4 posiłkami wynosi 260 zł. Plan pielgrzymki jest opublikowany na naszej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.

 

 1. W dniach 16 – 18 października br. organizujemy pielgrzymkę autokarową w Bieszczady. Szczegóły na naszej internetowej stronie parafialnej.

 

 1. W następną niedzielę odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma o godz. 11.30.

 

 1. Parafia św. Wojciecha w Działdowie organizuje w dniach 18-21 września br. (poniedziałek – czwartek) pielgrzymkę autokarową do Sokółki, Świętej Wody, Różanegostoku, Białegostoku, Suchowoli i Okopów – rodzinnej miejscowości bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy w Parafii św. Wojciecha w Działdowie w godzinach urzędowania biura parafialnego. Koszt 670 zł obejmuje: noclegi, śniadania, obiadokolacje, przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępu. Przy zapisach należy podać nr PESEL.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego Parafianina, śp. Piotra Bogackiego, l. 59. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty