Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXII Niedziela Zwykła – 3.09.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej).

 

 1. Dziś przypada 7 rocznica konsekracji naszej świątyni. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy dziękowali za dar naszej poświęconej świątyni. Dziś również na sumie o godz. 10.30 poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Po sumie różaniec i spotkanie Róż Różańcowych w salce parafialnej.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią w przyszłym roku do I Komunii św. odbędzie się w piątek, 8 września, po Mszy św. o godz. 18.00, a dla rodziców kandydatów do bierzmowania oraz kandydatów w sobotę, 9 września o godz. 9.00. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania to uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie naszej Parafii, ale mogą być nimi również inne starsze osoby, które z różnych względów tego sakramentu jeszcze nie przyjęły, a pragną go przyjąć.

 

Dzieci komunijne zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższą niedzielę (10 września) po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele, a młodzież na spotkanie formacyjne zapraszamy w III sobotę miesiąca czyli najbliższe spotkanie w sobotę, 16 września o godz. 9.00 również w kościele.

 

 1. Dziś, 3 września, w kościele św. Wojciecha w Działdowie odbędzie się spotkanie pielgrzymkowe. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, a po niej ognisko.

 

 1. Jutro, 4 września, zapraszamy na godz. 18.00 dzieci, młodzież, wychowawców, nauczycieli i katechetów oraz pracowników szkół i przedszkoli na Mszę św. o Boże błogosławieństwo z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszy św. obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 4 września, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek. O godz. 17.00 Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. Zapraszamy na 2-dniową autokarową Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy w dniach 23-24 września /sobota-niedziela/. Tegorocznej pielgrzymce patronować będzie błogosławiona rodzina Ulmów, której relikwie rozpoczną peregrynacje po polskich diecezjach, a do naszej diecezji dotrą w dniach 17-24 lutego 2024 roku. Wyjazd w sobotę 23 września o godz. 6.00 z parkingu przy kościele, a powrót w niedzielę ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii bądź pod nr tel. 23 697 96 00, a koszt przejazdu wraz z noclegiem i 4 posiłkami wynosi 260 zł. Plan pielgrzymki jest opublikowany na naszej stronie internetowej.

 

 1. W naszej Parafii zawiązuje się kolejne drugie Koło Różańca Rodziców za dzieci. Do koła, tak jak w Żywym Różańcu, może należeć 20 osób. Więcej informacji nt. tej inicjatywy modlitewnej na naszej parafialnej stronie internetowej, natomiast zapisy pod nr tel. 793 206 883 u p. Ani.

 

 1. W gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej Parafii znajdują się informacje dotyczące kursów ewangelizacyjnych „Emaus” i „Nowe Życie” organizowanych przez Wspólnotę Wieczernik Miłosierdzia i Parafię Miłosierdzia Bożego w Nidzicy.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty