Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. św. Augustyna; we wtorek wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Nabożeństwo do św. Charbela połączone z namaszczeniem olejami i błogosławieństwem relikwiami w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Z okazji 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej zapraszamy w piątek, 1 września, na Mszę św. o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy w intencji ofiar II wojny światowej. Po Mszy złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na pomniku pamięci ofiar obozów KL Soldau i NKWD.

 

 1. Również 1 września o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. upamiętniająca wybuch II wojny światowej na placu koszarowym, przed pomnikiem ofiar obozu hitlerowskiego przy ul. Grunwaldzkiej 7.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

 

– w I Piątek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Przypominamy dzieciom, które przyjęły po raz pierwszy Komunię św. w tym roku o praktyce 9 Pierwszych Piątków Miesiąca. Obrazki do Pierwszych Piątków można odebrać w zakrystii i po spowiedzi w konfesjonale.

 

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz.8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

 

– w I Niedzielę na sumie parafialnej Msza św. w intencjach Żywego Różańca, a po różańcu wymiana tajemnic w salce. W tym dniu przypada 7 rocznica konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30, podczas której będziemy dziękowali za dar naszej poświęconej świątyni.

 

 1. W czwartek, 31 sierpnia br. o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert galowy zespołu Our Voice na zakończenie V Festiwalu Chóralnego „Młodzi mają głos” Szczegóły na plakacie na drzwiach głównych kościoła i na stronie internetowej parafii. Wstęp wolny.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 3 września, na sumie o godz. 10.30 poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Zapraszamy rolników naszej parafii oraz działkowców i prosimy o przyniesienie w woreczkach ziarna do błogosławieństwa.

 

 1. Przypominamy, że spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w piątek, 8 września po Mszy św. o godz.18.00, a dla rodziców kandydatów do bierzmowania w sobotę, 9 września, o godz. 9.00 w kościele. Dzieci w ciągu roku uczestniczą w niedziele we Mszy św. o godz. 12.00, a kandydaci do bierzmowania o godz. 9.00. Przypominamy, że spotkania formacyjne będą się odbywały dla dzieci w II sobotę miesiąca (we wrześniu wyjątkowo w niedzielę, 10 września, po Mszy św. o godz. 12.00), a dla młodzieży w III sobotę miesiąca o godz. 9.00 w kościele.

 

 1. Parafia św. Wojciecha w Działdowie organizuje w dniach 18-21 września br. pielgrzymkę autokarową do Sokółki, Świętej Wody, Różanegostoku, Białegostoku, Suchowoli i Okopów – rodzinnej miejscowości bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeniowej.

 

 1. W gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii znajdują się informacje dotyczące kursów ewangelizacyjnych „Emaus” i „Nowe Życie”, organizowanych przez Wspólnotę Wieczernik Miłosierdzia i Parafię Miłosierdzia Bożego w Nidzicy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 3 września w kościele św. Wojciecha w Działdowie odbędzie się spotkanie pielgrzymkowe. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, a po niej ognisko.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom za prace porządkowe na plebanii po kolejnym etapie malowania salki w piwnicy plebanijnej oraz za prace pielęgnacyjne w ogrodach wokół kościoła.

 

 1. Przypominamy, że dziś ostatni raz w tym roku sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego Parafianina, śp. Kazimierza Mizura, l.87, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 14.00. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty