Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

  1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek na poszkodowanych mieszkańców Słowenii 3 161,29 zł. „Bóg zapłać” za dar serca okazany potrzebującym. „Bóg zapłać” za przyniesione owoce i warzywa do dekoracji kościoła na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

 

  1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. Św. Piusa X; we wtorek wsp. NMP Królowej; w czwartek święto św. Bartłomieja, a w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – w tym dniu Msza św. z Uroczystości tylko o godz. 10.00 i podczas tej Mszy św. będziemy odnawiali Jasnogórskie Śluby Narodu.

 

  1. W minionym roku, 26 sierpnia, nasza Parafianka Joanna Chilińska złożyła śluby wieczyste w Zgromadzeniu Służebnic Matki Dobrego Pasterza potocznie zwanych Pasterzankami. Z okazji 1 rocz. tego wydarzenia pragniemy ogarnąć siostrę Joannę naszymi modlitwami już w piątek, 25 sierpnia, na Mszy św. o godz. 17.00 dziękując za dar jej zakonnego powołania i wypraszając jej wszelkie potrzebne łaski w realizacji tegoż powołania.

 

  1. Po przerwie wakacyjnej wznowiło swoją działalność Poradnictwo Rodzinne. Spotkania dla narzeczonych w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod plebanią.

 

  1. Przypominamy, że posiadamy już księgę intencji mszalnych na przyszły 2024 rok. Tych parafian, którym zależy na konkretnym terminie Mszy św., zwłaszcza ślubnych, jubileuszowych czy rocznicowych, prosimy o rezerwację w biurze parafialnym. Nie przyjmujemy jeszcze ofiar na przyszły rok, a tylko rezerwujemy termin.

 

  1. Za tydzień ostatnia w tym roku dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 20.00.

 

  1. Parafia św. Wojciecha w Działdowie organizuje w dniach 18-21 września br. pielgrzymkę autokarową do Sokółki, Świętej Wody, Różanegostoku, Białegostoku, Suchowoli i Okopów – rodzinnej miejscowości bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeniowej.

 

  1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty