Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

 

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza przeznaczona na rozpoczęte prace remontowe na plebanii, polegające na malowaniu ścian w mieszkaniach księży, na korytarzach, w pomieszczeniach piwnicznych i remoncie kuchni oraz koszty związane z położeniem nowej instalacji nagłośnienia na zewnątrz kościoła, która w tym tygodniu została ukończona.

 

 1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość nakazana co oznacza obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Podczas każdej Mszy będziemy święcić kłosy zbóż, ziół i kwiatów. W tym dniu odpust w parafii św. Wojciecha. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP, w środę wsp. św. Jacka, w sobotę wsp. św. Bernarda.

 

 1. Informujemy rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania, że w nadchodzącym roku szkolnym spotkania formacyjne będą się odbywały w soboty o godz. 9.00 w kościele, w następującym porządku:

– dla dzieci komunijnych w II sobotę miesiąca,

– dla kandydatów do bierzmowania w III sobotę miesiąca.

Przypominamy, że kandydatami do bierzmowania są uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, zamieszkali na terenie naszej parafii.

Bardzo prosimy o uwzględnienie tych terminów przy planowaniu dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży w soboty.

Informujemy jednocześnie, że I Komunia św. w 2023 roku odbędzie się 14 i 21 maja  o godz. 12.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się 8 września po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Tegorocznych kandydatów do bierzmowania, które będzie miało miejsce 7 września o godz. 18.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne bezpośrednio przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu w poniedziałek, 29 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców kandydatów do bierzmowania. Obecność również obowiązkowa ze względu na konieczność omówienia spraw organizacyjnych.

Przygotowania do bierzmowania odbywać się będą codziennie począwszy od 29 sierpnia do 6 września. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowań młodzież otrzyma w internecie na grupie Facebook.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania słowami Bóg zapałać parafianom za pomoc w udekorowaniu świątyni oraz za dary przyniesione do poświęcenia w uroczystość Matki Bożej Zielnej a także za prace pielęgnacyjne w ogrodach wokół kościoła i ciągłą troskę o grób śp. ks. kan. Mariana Ofiary.

 

 1. Pożegnanie ks. Łukasza, który dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza został mianowany wikariuszem w Wąbrzeźnie, odbędzie się na sumie parafialnej, 28 sierpnia o godz. 10.30.  Serdecznie zapraszamy.

 

 1. „Różaniec na ulicach miast” będzie odmawiany dziś na cmentarzu parafialnym nie jak zapowiadaliśmy o godz. 00 a po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 

 1. Fundacja Pożytku Publicznego organizuje zbiórkę środków finansowych przeznaczonych na leczenie i rehabilitację naszego ministranta. Jeśli ktoś zechce wspomóc to wpłaty prosimy kierować na konto podane w gazetce parafialnej i na tablicy ogłoszeniowej.

MBank S.A. o/Warszawa

Nr konta: 39 1140 1010 0000 7777  7000 1001

Z dopiskiem: Sebastian Adrych 7775

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty