Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”. Polecamy dziś szczególnie bezpłatny „Przewodnik prawny seniora” przygotowany pod kierunkiem dra hab. Krzysztofa Szczuckiego, Pełnomocnika Pana Premiera do spraw Legislacji i Edukacji Prawniczej, zawierający praktyczne wskazówki, dzięki którym seniorzy będą mogli uniknąć potencjalnych niepożądanych sytuacji i zagrożeń, a zwłaszcza oszustw.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W czasie zbiórki przy okazji poświęcenia pojazdów zebraliśmy 1664,50 zł., które zostały przekazane akcji MIVA Polska dla misjonarzy na zakup pojazdów.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:. w poniedziałek wsp. św. Ignacego z Loyoli, we wtorek wsp. Alfonsa Marii Ligouriego, w piątek wsp. św. Jana Vianneya, patrona proboszczów, w przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. We wtorek 1 sierpnia po południu i w środę 2 sierpnia przez cały dzień, wszyscy którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej, złożą wyznanie wiary i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać odpust zupełny, tak zwany Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.

 

 1. 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy dzielnie walczyli o odzyskanie wolności.

 

 1. We wtorek, 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00 z parafii św. Wojciecha wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

 

 1. We wtorek, 1 sierpnia w Lizbonie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, które potrwają do niedzieli 6 sierpnia br. Zachęcamy do oglądania transmisji za pośrednictwem telewizji i mediów społecznościowych.

 

 1. Informujemy, że Poradnictwo Rodzinne działające przy naszej parafii będzie nieczynne od 1 do 15 sierpnia br.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

–  w I Czwartek miesiąca o godz. 17.00 na Mszę św. o nowe i święte powołania kapłańskie

– w I Piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

–  w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, po niej różaniec. Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z posługą sakramentalną (ks. Zbigniew odwiedzi swoich chorych w sobotę 12 sierpnia br.)

– w I Niedzielę Msza św. o godz. 10.30 w intencji Róż Różańcowych, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce parafialnej.

 

 1. W najbliższą sobotę, 5 sierpnia zapraszamy na   19.00 do  naszego  kościoła  na I Festiwal Kolory Warmii i Mazur zatytułowany „W krainie uśmiechu”.  W programie przeboje polskiego i światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego takich kompozytorów jak Moniuszko, Chopin, Mozart, Kalman, Lehar czy Strauss. (Wystąpią: Małgorzata Kulińska- sopran, Łukasz Ratajczak-tenor, Magdalena Tokajuk-sopran, Robert Ulatowski-bas oraz Bogna Dulińska-fortepian). Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Proboszcz Parafii w Burkacie zaprasza na obchody jubileuszu 10-lecia istnienia Parafii, które odbędą się w dniu 6 sierpnia br. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. Bpa Wiesława Śmigla. Szczegóły obchodów jubileuszowych na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

 

 1. W lipcu i sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie członkom Grupy AA za odnowienie pomieszczeń salek pod plebanią i Paniom z grupy biblijnej za prace porządkowe po wykonanych pracach malarskich.

 

 1. Zapraszamy osoby chętne do prac pielęgnacyjnych w ogrodach wokół kościoła w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty