Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, Tygodnik katolicki „Niedziela” oraz kalendarze ścienne misyjne w cenie 10 zł. Polecamy bezpłatne wydanie „Naszego Dziennika” jak również plakaty z wizerunkiem św. Jana Pawła II i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 

 1. Rozpoczynamy dziś pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach” XXIV Tydzień św. Krzysztofa. Po wszystkich Mszach św. będziemy święcili pojazdy. Przy tej okazji będzie można złożyć swoją ofiarę na zakup środków lokomocji w krajach misyjnych.

 

 1. Dziś w czwartą niedzielę lipca, (23 lipca 2023), po raz trzeci obchodzimy – ogłoszony przez papieża Franciszka – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Penitencjaria apostolska ogłosiła specjalne odpusty na III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Będzie je można uzyskać zarówno dla siebie, jak i dusz czyścowych pod zwykłymi warunkami, jakimi są spowiedź, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Papieża.

Odpusty można otrzymać za nawiedzenie osoby starszej będącej w potrzebie np. ze względu na osamotnienie, chorobę czy też niepełnosprawność. Takie spotkanie może też mieć charakter wirtualny tj. odbyć się przy użyciu nowoczesnych środków komunikacji.

Także same osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuszczać domu, mają również możliwość uzyskania odpustu, jeżeli zjednoczą się duchowo z liturgią sprawowaną w tym dniu, szczególnie Mszą papieską transmitowaną przez media, i ofiarują Bogu swe modlitwy i cierpienia.

 1. W piątek z racji wsp. św. Charbela zapraszamy na nabożeństwo ku jego czci, połączone z namaszczeniem olejami i błogosławieństwem relikwiami po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 24 lipca wsp. św. Kingi; we wtorek, 25 lipca święto św. Jakuba Starszego, Ap.; w środę wsp. Śśw. Joachima i Anny, Rodziców NMP; w piątek wsp. dowolne św. Charbela; w sobotę wsp. Śśw. Marty, Marii i Łazarza.

 

 1. Dziś odpust w Białutach. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele i uroczystości sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

 

 1. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne z możliwością zapisania się na pielgrzymkę odbędzie się 30 lipca 2023 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

 1. W kościele św. Jana Pawła II Papieża w Burkacie w ramach Świętojańskiego Festiwalu Organowego w niedzielę 30 lipca po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się koncert na trąbkę i organy w wykonaniu Adama Sadowskiego (organy) i Kamila Kruczkowskiego (trąbka). Serdecznie zapraszamy. Proboszcz Parafii w Burkacie zaprasza na obchody jubileuszu 10-lecia istnienia Parafii, które odbędą się w dniu 6 sierpnia br. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. Bpa Wiesława Śmigla. Szczegóły obchodów jubileuszowych na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

 

 1. Parafia pw. bł. Bolesławy Lament w Nidzicy organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch w dniach od 6 do 13 sierpnia br. Zapisy u ks. Adama pod numerem telefonu (508 163 245) znajdującym się wraz ze szczegółowymi informacjami na tablicy ogłoszeniowej.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty