Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i Tygodnik katolicki „Niedziela”.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 

 1. W środę, 19 lipca nabożeństwo do św. Józefa w łączności z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wsp. dowolne św. Szymona z Lipnicy- w tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Proboszcz Szymon, któremu już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błog., a w sobotę święto św. Marii Magdaleny.

 

 1. Za tydzień rozpoczniemy pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach” XXIV Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będziemy święcili pojazdy. Przy tej okazji będzie można złożyć swoją ofiarę na zakup środków lokomocji w krajach misyjnych.

 

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, w niedziele i uroczystości, sprawujemy w naszym sanktuarium dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 

 1. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

 1. W kościele św. Jana Pawła II Papieża w Burkacie w ramach Świętojańskiego Festiwalu Organowego w niedzielę 30 lipca po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się koncert na trąbkę i organy w wykonaniu Adama Sadowskiego (organy) i Kamila Kruczkowskiego (trąbka). Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Wspólnota „Nadzieja” z Nidzicy zaprasza na rekolekcje dla związków niesakramentalnych, które odbędą się w dniach od 11 do 13 sierpnia br. w Dobrym Mieście. Szczegół w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana Ruczyńskiego, l.76. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkich obchodzących jubileusze małżeńskie, urodziny i imieniny niech Pan Jezus obdarza potrzebnymi łaskami a Matka Najświętsza ma w swojej opiece. Dzieciom, młodzieży i rodzinom wypoczywającym na wakacjach życzymy błogosławionego czasu odpoczynku. Pamiętajmy również o tym, że nie ma wakacji od Pana Boga.

Aktualności

Informacje

Sakramenty