Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Dziś kolekta gospodarcza. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W minionych tygodniach zostały zamontowane schody z kamienia granitowego do głównego i bocznego wejścia do zakrystii naszego kościoła wraz z odnowieniem barierek metodą malowania piaskowego. Dolna część elewacji kościoła od strony wschodniej została obłożona płytkami. Zapłata za te prace dokonuje się w systemie ratalnym.

Została również wymalowana salka pod plebanią i założono w niej nowe oświetlenie, a także zostały ofiarowane do niej szafki i stoły, za co ofiarodawcom przekazanych mebli i wykonanych prac remontowych i porządkowych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski 636,59  zł.  „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. Dziś, 13.08, zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.15. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 20.00

 

 1. We wtorek, 15.08, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość nakazana, co oznacza wg 1 przykazania kościelnego obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić kłosy zbóż, ziół i kwiatów. Do jutra prosimy działkowców i właścicieli ogródków przydomowych o przyniesienie owoców i warzyw, które posłużą do dekoracji kościoła na tę uroczystość.

W tym dniu odpust w Parafii św. Wojciecha. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, a w czwartek wspomnienie św. Jacka.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła Ii i św. Andrzeja Boboli w środę, 16 sierpnia w łączności z nowenną do MB Nieustającej pomocy i do św. Józefa w sobotę, 19 sierpnia po Mszy św. o godz.17.00.

 

 1. Przypominamy, że w 2024 roku I Komunia św. dzieci klas trzecich odbędzie się w sobotę, 18 maja, w dwóch turach: I grupa o godz. 10.00 i II grupa o godz. 12.00. Zgodnie z Instrukcją I Synodu Diecezji Toruńskiej o przygotowaniu do I Komunii św. od przyszłego roku wszystkie dzieci przystępują do Komunii w białych albach.

Informujemy rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania, że w nadchodzącym roku szkolnym spotkania formacyjne będą się odbywały w soboty o godz. 9.00 w kościele w następującym porządku:

– dla dzieci komunijnych w II sobotę miesiąca

– dla kandydatów do bierzmowania w III sobotę miesiąca

Przypominamy, że kandydatami do bierzmowania są uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych zamieszkali na terenie naszej parafii.

Bardzo prosimy o uwzględnienie tych terminów przy planowaniu dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży.

 

Spotkania organizacyjne odbędą się w kościele w następujących terminach:

– dla rodziców dzieci komunijnych w piątek, 8 września, po Mszy św. o godz. 18.00

– dla kandydatów do bierzmowania w sobotę, 9 września,  o godz. 9.00

 

 1. W poniedziałek, 14 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 na cmentarzu parafialnym w Działdowie przed uroczystością Wniebowzięcia NMP odbędzie się różaniec ofiarowany w intencji zmarłych. Również tego dnia o godz. 15.00 odbędzie się „Różaniec na ulicach miast” na cmentarzu parafialnym, przy ul. Nidzickiej przy grobie śp. ks. Wincentego Góreckiego.

 

 1. Przypominamy, że posiadamy już księgę intencji mszalnych na przyszły 2024 rok. Tych parafian, którym zależy na konkretnym terminie Mszy św., zwłaszcza ślubnych, jubileuszowych czy rocznicowych, prosimy o rezerwację w biurze parafialnym. Nie przyjmujemy jeszcze ofiar na przyszły rok, a tylko rezerwujemy termin.

 

 1. W lipcu i sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 

 1. Parafia św. Wojciecha w Działdowie organizuje w dniach 18-21 września br. pielgrzymkę autokarową do Sokółki, Świętej Wody, Różanegostoku, Białegostoku, Suchowoli i Okopów – rodzinnej miejscowości bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeniowej.

 

 1. Akcja Katolicka przy Parafii św. Wojciecha zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Dobrego Miasta dnia 19 sierpnia br. informacje pod nr tel: 604 204 907. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.

 

 1. Tegoroczne Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Miejsko-Gminno-Ekologiczne odbędą się w Łasinie dnia 19 sierpnia br. Natomiast Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie odbędą się na Jasnej Górze w dniach 2-3 września br. Szczegóły na plakatach w gablocie ogłoszeniowej.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariana Nowickiego, l. 68, Tatę ks. Marcina Nowickiego. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek, 17.08, o godz. 10.00. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty