Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. Dziś suma parafialna w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce parafialnej.

 

 1. Trwa Piesza Pielgrzymka pątników na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.

 

 1. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00. Po nabożeństwie Msza św.

 

 1. „Różaniec na ulicach miast” w miesiącu sierpniu odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym, przy ul. Nidzickiej przy grobie śp. ks. Wincentego Góreckiego.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek św. Dominika, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca, w czwartek wsp. św. Klary.

 

 1. Zwracamy się z prośbą do działkowców i właścicieli ogródków przydomowych o przyniesienie do soboty, 13 sierpnia owoców i warzyw, które posłużą do dekoracji w kościele na uroczystość Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Przypominamy, że posiadamy już księgę intencji mszalnych na przyszły, 2023 rok. Tych parafian, którym zależy na konkretnym terminie Mszy św., zwłaszcza ślubnych, jubileuszowych czy rocznicowych, prosimy o rezerwację. Nie przyjmujemy jeszcze ofiar na przyszły rok a tylko rezerwujemy termin.

 

 1. Zachęcamy do składania podpisów na listach poparcia Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „W obronie chrześcijan”, które zmierza do wprowadzenia zmian w Kodeksie Karnym, zakładających zaostrzenie kar za znieważanie kościoła, obrazę uczuć religijnych, zakłócanie ceremonii związanych z wiarą. Listy do podpisania znajdują się za ławkami w nawie głównej.

 

 1. W lipcu i sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty