Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2023

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, tygodnik katolicki „Niedziela” oraz miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza.

 

  1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek święto św. Benedykta, patrona Europy, w środę wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w czwartek wsp. śśw. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta a w sobotę wsp. św. Bonawentury.

 

  1. Trwa parafialna pielgrzymka do Włoch. Prosimy o modlitwę w intencji pątników i o bezpieczny powrót.

 

  1. W środę, 12 lipca o godz. 18.00 Msza św. w intencjach Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja.

 

  1. Zapraszamy na kolejny Różaniec Fatimski w czwartek, 13 lipca o godz. 19.00. Po różańcu procesja z figurą Matki Bożej i Msza św.

 

  1. W przyszłą niedzielę, z racji 16-tego dnia miesiąca po sumie parafialnej o godz. 10.30 nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II.

 

  1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele i uroczystości sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę, śp. Mariannę Oryl, l.88. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

  1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego. Wszystkich obchodzących jubileusze małżeńskie, urodziny i imieniny niech Pan Jezus obdarza potrzebnymi łaskami, a Matka Najświętsza ma w swojej opiece. Dzieciom, młodzieży i rodzinom wypoczywającym na wakacjach życzymy błogosławionego czasu odpoczynku. Pamiętajmy również o tym, że nie ma wakacji od Pana Boga.

Aktualności

Informacje

Sakramenty