Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza. W czasie zeszłotygodniowej zbiórki na wakacyjny wypoczynek ministranci zebrali 1538,20 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto św. Tomasza Ap., w czwartek wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, a w sobotę wsp. św. Jana z Dukli.

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 10.30 w intencjach Żywego Różańca, a po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce parafialnej.

 

 1. W poniedziałek, 3 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

–  w I Czwartek Msza św. o powołania kapłańskie o godz.17.00

– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30.

 

 1. W dniach od 1 do 3 lipca w Lipach k. Lubawy odbywają się uroczystości odpustowe Nawiedzenia NMP. Informacje szczegółowe o odpuście w Lipach na tablicy ogłoszeniowej.

 

 1. We wtorek grupa Parafian wraz z ks. Proboszczem udaje się na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Prośmy dobrego Boga o Jego Opatrzność nad pielgrzymami, by szczęśliwie dotarli do celu podróży i bezpiecznie powrócili do swoich domów.

 

 1. Parafia Wniebowzięcia NMP i bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu zaprasza na II edycję Koncertów Organowych w ramach Mariackich Wieczorów Muzycznych. Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę od 2 lipca do 20 sierpnia o godz. 20.00 w toruńskim kościele Mariackim. Szczegóły na stronie internetowej toruńskiej parafii.

 

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Wadowic, Krakowa i Łagiewnik w dniach 22-23 lipca br. Szczegółowe informacje i telefon kontaktowy na tablicy ogłoszeniowej.

 

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

 

 1. Ze względu na urlopy w miesiącach wakacyjnych przyjmowaliśmy mniej intencji mszalnych. Informujemy, że istnieje możliwość zamawiania intencji w te dni, w których w gazetce parafialnej czy na stronie internetowej w wykazie tygodniowym podana jest informacja, że intencja jest wolna. Zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego Parafianina, śp. Tomasza Szostek, l.42, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty