Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XII Niedziela Zwykła – 25.06.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela”.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś przed kościołem kolejna zbiórka do puszek na wakacyjny wypoczynek ministrantów.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek urocz. NMP Nieustającej Pomocy, gł. Patronki naszej diecezji. Po Mszy św. o godz. 17.00 uroczysta nowenna do Matki Bożej (nie będzie nowenny w środę)

– w czwartek urocz. Św. Ap. Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Ofiary w tym dniu składane na tacę będą przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną Papieża. Tego dnia za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa oraz po odmówieniu Wierzę w Boga można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 26 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Nabożeństwo ku czci św. Charbela połączone z namaszczeniem jego olejami w środę, 28 czerwca po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W I Sobotę miesiąca, 1 lipca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 8.30 odwiedziny chorych.

 

 1. W dniach od 8 do 16 września br. organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Informacje szczegółowe i numer telefonu do zapisów na tablicy ogłoszeniowej.

 

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

 

 1. Dnia 1 sierpnia 2023 r. z parafii pw. Świętego Wojciecha w Działdowie po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie od wtorku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.00 lub bezpośrednia u przewodnika ks. Piotra Śliwińskiego. Koszt pielgrzymki 120 zł dla osób dorosłych, a dla dzieci, młodzieży i studentów 50 zł.

 

 1. Informujemy, że w 2024 roku I Komunia św. dzieci klas trzecich odbędzie się w sobotę, 18 maja, w dwóch turach: I grupa o godz. 10.00 i II grupa o godz. 12.00. Zgodnie z Instrukcją I Synodu Diecezji Toruńskiej o przygotowaniu do I Komunii św. od przyszłego roku wszystkie dzieci przystępują do Komunii w białych albach.

 

 1. W dniach od 1 do 3 lipca br. w Lipach koło Lubawy odbędą się uroczystości odpustowe Nawiedzenia NMP połączone z 54. rocz. koronacji Figury Matki Bożej Lipskiej. Program w gablocie ogłoszeniowej.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę, śp. Jessicę Kowalską, l.32. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy jej radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego. Dzieciom i młodzieży życzymy pięknych wakacji z Panem Bogiem.

Aktualności

Informacje

Sakramenty