Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XI Niedziela Zwykła – 18.06.2023 ZAKOŃCZENIE PARAFIALNYCH MISJI ŚWIĘTYCH

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela”.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dzieła prowadzone przez Zgromadzenie Redemptorystów jako podziękowanie dla Ojców Misjonarzy. W następną niedzielę zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka do puszek na wakacyjny wypoczynek ministrantów.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w środę wsp. św. Alojzego Gonzagi, w sobotę urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po sumie o godz. 10.30.

 

 1. W poniedziałek nabożeństwo do św. Józefa po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych mężczyzn do zawierzenia siebie Oblubieńcowi NMP.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 19 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W piątek, 23 czerwca zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 17.00 z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

 

 1. Dnia 1 sierpnia 2023 r. z parafii pw. św. Wojciecha w Działdowie po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które pragną wziąć udział w tych rekolekcjach w drodze prosimy o zapisywanie się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie.

 

 1. Informujemy, że w lipcu i sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

 

 1. Kończą się dziś w naszej parafii Misje Święte. Po sumie parafialnej zostanie poświęcony Krzyż Misyjny, na którym zainstalowana została pamiątkowa tabliczka z misji. Po każdej Mszy św. Ojcowie Misjonarze będą świecili przyniesione przez nas krzyże.

Składamy serdeczne podziękowanie o. Grzegorzowi i o. Mariuszowi ze Zgromadzenia Zakonnego Redemptorystów za głoszone Słowo Boże i świadectwo wiary. Dziękujemy za posługę sakramentalną w konfesjonale i wobec chorych, za przypomnienie wartości sakramentu chrztu św. i odnowienie ślubów małżeńskich, za odnowienie wiary w życie wieczne i zawierzenie Matce Bożej. Niech dobry Bóg obdarza Ojców potrzebnymi łaskami i prowadzi w swojej opatrzności drogą, która wiedzie do nieba. Serdeczne Bóg zapłać.

W zakładzie fotograficznym p. Wojciecha Solarza na ul. Wolności do nabycia pamiątkowe zdjęcia z Misji Świętych Parafialnych.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty