Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza. Informujemy, że przy wyjściach bocznych z kościoła zostały zamontowane nowe kropielnice z wodą święconą.

 

 1. Rozpoczynamy dziś Parafialne Misje Święte, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści o. Grzegorz Kozioł i o. Mariusz Więckiewicz. Serdecznie witając w naszej wspólnocie parafialnej prosimy o głoszenie Słowa Bożego, które niech działa w naszych sercach i umysłach, by przemieniać nasze życie. Program misji można zabrać ze sobą do domu ze stolików przy każdym wyjściu z kościoła. Msze św. w dni powszednie w tygodniu misyjnym z nauką misyjną odprawiane będą o godz. 9.00 i 18.00 (intencje Mszy św. zamówione na godz. 17.00 przeniesione są jak wcześniej zapowiadaliśmy na godz. 18.00). W programie Misji m.in.:

– w poniedziałek, 12 czerwca o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami Parafii

– we wtorek, 13 czerwca o godz. 19.00 nabożeństwo Fatimskie

– w środę, 14 czerwca i w czwartek, 15 czerwca o godz. 21.00 Apel Jasnogórski

– w piątek, 16 czerwca dzień chorych i Msze św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz odwiedziny chorych w domach po Mszy św. o godz. 9.00

– w sobotę, 17 czerwca na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

– a w przyszłą niedzielę, 18 czerwca na zakończenie misji po sumie parafialnej poświęcenie Krzyża Misyjnego.

Spowiedź św. w czasie Misji Świętych: środa i czwartek – 14 i 15 czerwca od godziny 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00.

W piątek, sobotę i niedzielę kolekta będzie przeznaczona dla Ojców rekolekcjonistów, jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone Słowo Boże.

 1. Przeżywamy dziś również w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci Błogosławionych Męczenników Działdowskich, abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego, patronów miasta Działdowa. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po Mszy św. odpustowej procesja wokół kościoła i dziękczynne Te Deum. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim biorącym udział w przygotowaniach do uroczystości odpustowej: parafianom, którzy zadbali o porządek w kościele i jego obejściu, niosącym feretrony, sztandary i baldachim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom Kościelnemu i Organiście oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w uroczystościach odpustowych.
 2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30, a dziś po sumie odpustowej. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Składamy przy tej okazji serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli czynnie w przygotowaniu i przeżyciu uroczystości Bożego Ciała.
 3. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. wsp. bł. Męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Towarzyszy, we wtorek wsp. św. Antoniego z Padwy, w środę wsp. bł. Michała Kozala, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

 

 1. Dnia 1 sierpnia 2023 r. z parafii pw. św. Wojciecha w Działdowie po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które pragną wziąć udział w tych rekolekcjach w drodze zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dziś, w niedzielę 11 czerwca 20023 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie.

 

 1. W gablocie ogłoszeniowej znajduje się informacja o naborze do Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z kryteriami naboru.

 

 1. Ze względu na Misje Parafialne w najbliższy piątek nie będzie czynne poradnictwo rodzinne oraz biuro parafialne.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi na czas Świętych Misji Parafialnych.

Aktualności

Informacje

Sakramenty