Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za odnowienie krzyża misyjnego przy kościele oraz wykonanie futryny drewnianej do głównych drzwi plebanii.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. dowolne św. Rity, w środę wsp. Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w piątek wsp. św. Filipa Nereusza a w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W następną niedzielę, 28 maja przypada 82 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego w obozie koncentracyjnym KL Soldau. Prośmy w naszych modlitwach za jego wstawiennictwem o potrzebne dla nas łaski i o rychłą kanonizację.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele po sumie o godz. 10.30.

 

 1. Trwa nowenna przed święceniami kapłańskimi, które będą miały miejsce w katedrze toruńskiej 27 maja o godz. 10.00 oraz nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Obie nowenny w łączności z nabożeństwem majowym.

 

 1. Dziś druga grupa dzieci na Mszy św. o godz. 12.00 przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo majowe, po którym dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki dziś o godz. 16.00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek w Białym Tygodniu dzieci złożą swoją ofiarę dzieciom misji.

 

 1. Za tydzień, 28 maja o godz. 12.00 Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu przyjęły pierwszy raz Komunię św. Spotkanie dla tych dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 15.30 w kościele a po spotkaniu okazja do spowiedzi.

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.17.00 rozpocznie się w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do poniedziałku do godz. 17.00. Prosimy te osoby, które adorowały Pana Jezusa w nocy w czasie ekstremalnej Drogi Krzyżowej o podjęcie tej samej posługi w czasie wieczystej adoracji kontaktując się wcześniej z Panią Ireną Orłowska, a Parafian o wykorzystanie czasu adoracji na modlitwę o dobre przygotowanie do owocnego przeżycia parafialnych misji świętych, które odbędą się w dniach od 11 do 18 czerwca br. Informujemy już dziś, że Msze św. zamówione w dni powszednie w tygodniu misyjnym (czyli od 12 do 17 czerwca) na godz. 17.00, będą odprawione o godz. 18.00. W programie tygodnia misyjnego w dni powszednie są tylko dwie Msze św.: o godz. 9.00 i 18.00.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę, 28 maja po Mszy św. o godz. 10.30 nabożeństwo do św. Charbela.

 

 1. Klub Senior + oraz Dzienny Dom Senior + przy współpracy Szkoły Muzyki i Tańca Art. Music zapraszają na koncert Papieski zatytułowany „Śladami Jana Pawła II”, który odbędzie się 23 maja br. o godz. 17.00 w Sali widowiskowej MDK w Działdowie. Wstęp wolny.

 

 1. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w środę, 24 maja o godz. 18.45 na spotkanie organizacyjne, które jednocześnie rozpocznie 9-dniową nowennę przed udzieleniem Sakramentu.

 

 1. W sobotę, 3 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę z dziećmi I-komunijnymi do Gietrzwałdu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii bądź w biurze parafialnym.

 

 1. Chcielibyśmy wynagrodzić ministrantów za to, że służą cały rok przy ołtarzu, dlatego za tydzień, 28 maja po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać datki do puszek na wakacyjny wyjazd w góry. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego. Pamięcią i modlitwą ogarniamy osoby starsze i chore, które nie mogą uczestniczyć w Mszy św. Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim pełniącym dziś służbę we wszelkich formacjach posługi dla ludności życzymy opieki Opatrzności Bożej.

Aktualności

Informacje

Sakramenty