Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła, w tym również wpłacane na konto bankowe naszej Parafii. Dziś kolekta gospodarcza.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; we wtorek święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 

 1. W poniedziałek, 13.05, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00, a po nim Msza św.

 

 1. W czwartek, 16.05, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II.

 

 1. W niedzielę, 19.05, po Mszy św. o godz. 10.30 nabożeństwo do św. Józefa.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele i uroczystości po sumie o godz. 10.30. Zachęcamy do składania kwiatów wdzięczności przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W sobotę, 18 maja, o godz. 12.00 dzieci z naszej Parafii przystąpią do I Komunii św. Od 8 maja trwają próby dla dzieci. Spowiedź dla dzieci w piątek, 17 maja, o godz. 15.00. Rodziny dzieci komunijnych prosimy o przystąpienie do spowiedzi w ciągu całego tego tygodnia przed Mszami wieczornymi o godz. 17.00 lub 18.00. Próba generalna w piątek,17 maja bezpośrednio po spowiedzi dzieci. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00, wzorem lat ubiegłych, prosimy rodziców o sprzątnięcie kościoła i terenu wokół kościoła. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu we Mszy św.: w niedzielę o godz. 12.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. W poniedziałek dzieci złożą swoją ofiarę dzieciom misji. Prosimy Parafian, by w czasie Mszy św. w Białym Tygodniu nie zajmować miejsc w ławkach przygotowanych dla dzieci.

 

 1. W niedzielę, 26 maja o godz. 12.00 Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu przyjęły pierwszy raz Komunię św. Spotkanie dla tych dzieci i ich rodziców w piątek, 24 maja, o godz. 15.30 w kościele, a po nim spowiedź dzieci.

 

 1. Prace przy budowie parkingu przykościelnego oraz chodników od strony parkingu w stronę kościoła wraz z nasadzeniem drzewek i posiewem trawy dobiegły końca. Serdecznie dziękujemy Firmie Budowlanej Pana Wojciecha Zgliczyńskiego za szybkie, sprawne i efektowne wykonanie tych prac. W związku z powstaniem parkingu informujemy o zmianie organizacji ruchu: wjazd od strony Al. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a wyjazd na ul. Podkowińskiego. Prosimy o przestrzeganie tych zasad w celu uniknięcia kolizji.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Aktualności

Informacje

Sakramenty