Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W czasie kwesty na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii w zeszłą niedzielę zebraliśmy 2605 zł. Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, w przyszłą niedzielę, 26 lutego przed kościołem zbiórka do puszek dla Ukrainy.

 

 1. Trwa nowenna do bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, którą odmówimy dziś po sumie parafialnej w łączności z modlitwami do św. Józefa a w dni powszednie o godz. 16.45. Zakończenie nowenny w Środę Popielcową o godz. 9.45.

 

 1. Spotkanie koła biblijnego w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. We wtorek spotkanie grupy młodzieżowej po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Od dziś do wtorku w naszej parafii dawne nabożeństwo 40-to godzinne. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 17.00, a w poniedziałek i wtorek od godz. 10.00 do 17.00.
 2. W Środę Popielcową rozpoczynamy w kościele czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 00, 16.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ilościowy tzw. ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje między 18 a 60 rokiem życia i pozwala na jeden posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty a od dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Informujemy, że w tym roku ze względu na Misje Parafialne, które będą miały miejsce w czerwcu nie będzie parafialnych rekolekcji wielkopostnych.
 3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i mlodzieży o godz. 16.30 a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00. Piątek jest dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich, a także w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali poprzedzone kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Od I niedzieli Wielkiego Postu, tj. 26 lutego br. rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania w ramach kursu w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Uczestników pielgrzymki autokarowej do Rzymu w lipcu br. informujemy, że można w tym tygodniu wpłacać w zakrystii lub biurze parafialnym zaliczkę w wysokości 800 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 27 lutego w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego Parafianina, śp. Zygmunta Atlińskiego, lat 74. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodni

Aktualności

Informacje

Sakramenty