Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza przeznaczona na koszty związane z ogrzewaniem świątyni.

W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP o modlitwę w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, Biskup Ordynariusz podjął decyzję o przeprowadzeniu zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym, po każdej Mszy Świętej dziś, w niedzielę 12 lutego br. Polecamy ją Waszej ofiarności.

 

 1. We wtorek w liturgii święto Śśw. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 

 1. Młodzież w wieku od 14 do 19 lat zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00, a do św. Józefa w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

 

 1. Spotkanie bractwa św. Józefa w czwartek, 16 lutego o godz. 19.00.

 

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika o jego rychłą kanonizację. Przypominamy, że bł. Stefan Wincenty urodził się 22 stycznia 1913 roku w Chełmży a zmarł 23 lutego 1945 roku w obozie w Dachau, w wyniku zarażenia tyfusem od chorych, wśród których przebywał i którym jako kapłan posługiwał w ostatnich godzinach ich życia. Został zaliczony w poczet błogosławionych przez papieża Jana Pawła II podczas jego pielgrzymki do Torunia 7 czerwca 1999 r. Nowennę odmawiać będziemy w dni powszednie począwszy od wtorku o godz. 16.45 a w niedzielę po sumie parafialnej.

 

 1. Od przyszłej niedzieli do wtorku w naszej parafii dawne nabożeństwo 40-to godzinne. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 do godz. 17.00, a w poniedziałek i wtorek od godz. 10.00 do 17.00.

 

 1. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 26 lutego, rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Nauki dla narzeczonych w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Przypominamy, że w dniach 4 – 14 lipca 2023 organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Włoch. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt w zakrystii lub w biurze parafialnym z Księdzem Proboszczem. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeniowej i na parafialnej stronie internetowej.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian, śp. Jadwigę Maj, l.86 oraz śp. Jerzego Rama, lat 68. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty