Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła. Na klasztor sióstr Karmelitanek w Łasinie, 2 lutego br. zebraliśmy 2 390 zł, a z ofiar złożonych do żłóbka na cele misyjne zebraliśmy 1 356,18 zł.

 

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika o jego rychłą kanonizację. Przypominamy, że bł. Stefan Wincenty urodził się 22 stycznia 1913 roku w Chełmży, a zmarł 23 lutego 1945 roku w obozie w Dachau, w wyniku zarażenia tyfusem od chorych, wśród których przebywał i którym jako kapłan posługiwał w ostatnich godzinach ich życia. Został zaliczony w poczet błogosławionych przez papieża Jana Pawła II podczas jego pielgrzymki do Torunia 7 czerwca 1999 r. Nowennę odmawiać będziemy w dni powszednie począwszy od środy (14.02) o godz. 16.45, a w niedzielę po sumie parafialnej.

 

 1. Od dziś do wtorku w naszej parafii dawne nabożeństwo 40-to godzinne. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 13.00 do godz. 17.00, a w poniedziałek i wtorek od godz. 10.00 do 17.00.

 

 1. W Środę Popielcową, 14.02, rozpoczynamy w kościele czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 00, 16.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ilościowy tzw. ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje między 18 a 60 rokiem życia i pozwala na jeden posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a od dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

 1. Zgodnie z postanowieniem Przewodniczącego KEP w Środę Popielcową 14 lutego 2024 r. zostanie przeprowadzona w całej Polsce, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie. Zebrane środki za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.

 

 1. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali poprzedzone kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II w piątek, 16.02, po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W sobotę, 17.02 o godz. 9.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne.

 

 1. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 18 lutego, rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Nauki dla narzeczonych w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Dziś na sumie parafialnej odbędzie się (odbyło się) zaprzysiężenie radnych parafialnych na nową kadencję rady. Na nową kadencję rady proboszcz powołał następujące osoby: Dorotę Boruszewską, Sławomira Boruszewskiego, Małgorzatę Licznerską, Jana Licznerskiego, Barbarę Struzik, Bolesława Niewiadomskiego, Monikę Wyszkowską, Roberta Wyszkowskiego, Monikę Szynkiewicz, Grzegorza Szynkiewicza, Karolinę Rzymowską i Marcina Rzymowskiego.

Proboszcz podziękował również radnym minionej kadencji za poświęcony czas wielu lat w radzie parafialnej, wspieranie, zwłaszcza śp. proboszcza ks. Mariana Ofiary, w różnorakich przedsięwzięciach parafialnych, troskę o dobro parafii w wymiarze materialnym i duszpasterskim. Radni minionej kadencji to: Kazimierz Kowalski, Waldemar Walenty Kowalski, Maria Żuchowska, Jerzy Żuchowski, Jerzy Mioduszewski, Henryk Górzyński, Janina Równa i Sławomir Sieczczyński.

 

 1. Już niebawem, 23 lutego, na Mszy św. o godz. 17.00 przywitamy w naszej świątyni relikwie i obraz bł. Rodziny Ulmów z Markowej. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do tego wydarzenia. Pomocą mogą służyć: „Modlitewnik z błogosławioną Rodziną Ulmów z Markowej” oraz „Różaniec z błogosławioną Rodziną Ulmów z Markowej”. Każda z tych publikacji w cenie 5 zł do nabycia samoobsługowo przy stoliku przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Przypominamy, że w dniach 27 sierpnia – 3 września 2024 organizujemy parafialną pielgrzymkę do Hiszpanii, do pięknej Katalonii. Wylot samolotem z Warszawy i powrót samolotem do Warszawy. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie ogłoszeniowej oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy dla wspólnego pielgrzymowania.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty