- Dziś, w VI Niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Pełny udział w Eucharystii oraz wsłuchiwanie się w słowo Boże otwierają nas na Chrystusa, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi I nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
- Serdecznie witamy dziś w naszej Parafii zespół ewangelizacyjny z Podkarpacia „UwielbiajMY”, który na Mszach św. śpiewa i gra na Mszach św. Członkowie grupy znani są w świecie muzyki chrześcijańskiej, ewangelizują przez muzykę. Występują w całym kraju, także w Ukrainie, na Litwie i w Niemczech. W swej twórczości odwołują się do Boga i Pisma Świętego. Po Mszach św. będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nową płytę zespołu. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
- Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.
- „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła zarówno składane na tacę, jak i wpłacane na konto bankowe naszej Parafii. Dziś kolekta gospodarcza. Dziękujemy Parafianom, którzy w minioną sobotę pomogli w sprzątaniu naszej świątyni. Kolejne sprzątanie kościoła w sobotę, 16.05, o godz. 14.00.
- Procesja wielkanocna dziś i w kolejne niedziele aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego na sumie o godz. 10.30 (prosimy o przygotowanie i niesienie podczas procesji chorągwi i feretronów). Przypominamy, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (31.05 br.).
- W SOBOTĘ, 16 MAJA, O GODZ. 10.00 i 12.00 DZIECI Z NASZEJ PARAFII PRZYSTĄPIĄ DO I KOMUNII ŚW. Od 5 maja trwają próby dla dzieci. Próba generalna w czwartek, 14 maja: dla grupy I o godz. 16.00, a w piątek, 15 maja dla grupy II o godz. 16.15. Spowiedź dla dzieci w piątek, 15 maja, o godz. 15.30 /po spowiedzi poświęcenie dewocjonaliów tym dzieciom, które nie mają ich jeszcze poświęconych/. Rodziny dzieci komunijnych prosimy o przystąpienie do spowiedzi w ciągu całego tego tygodnia przed Mszami o godz. 17.00 lub 18.00.
W piątek, 15 maja, o godz. 18.30, wzorem lat ubiegłych, prosimy rodziców o sprzątnięcie kościoła, a terenu wokół kościoła już w środę (13.05) i czwartek (14.05). Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu we Mszy św.: w niedzielę o godz. 12.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. W środę dzieci złożą swoją ofiarę dzieciom misji oraz odbiorą swój obrazek – pamiątkę I Komunii. Prosimy Parafian, by w czasie Mszy św. w Białym Tygodniu nie zajmować miejsc w ławkach przygotowanych dla dzieci. W sobotę, 23.05, dla dzieci I-komunijnych i ich rodzin organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu. Zapisy po Mszach św. w zakrystii bądź w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
- W niedzielę, 24 maja o godz. 12.00 Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu przyjęły pierwszy raz Komunię św. Spotkanie dla tych dzieci i ich rodziców w piątek, 22 maja, o godz. 15.30 w kościele, a po nim spowiedź dzieci oraz próba przed uroczystością.
Prosimy o modlitwę za dzieci i młodzież oraz ich rodziny.
- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w czwartek święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
- W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Matki Bożej oraz Świętych będziemy prosili o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu nie brakowało chleba.
- W środę, 13.05, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00, a po nim Msza św. W sobotę, 16.05, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II.
- W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele i uroczystości po sumie o godz. 10.30. Zachęcamy Parafian do składania kwiatów, jako wotum wdzięczności, przy ołtarzu Matki Bożej.
- W czwartek, 14.05, rozpoczniemy nowennę przed święceniami kapłańskimi diakona Pawła Lubrańskiego w katedrze toruńskiej w sobotę 23 maja o godz. 10.00. Nowenna odmawiana jest w łączności z nabożeństwem majowym.
- W sobotę, 6 czerwca 2026 r. odbędzie się na Polach Lednickich Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica2000. Koszt wyjazdu na to wydarzenie to 140 zł, a zapisy u ks. Szymona Stawickiego (po Mszy św. bądź przez telefon: 508 858 070). Wyjazd z parkingu przy naszym kościele w sobotę 6 czerwca o godz. 7:30. Zapraszamy młodzież naszej Parafii.
- Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz piąty organizuje 2-dniową pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w dniach 5-6 czerwca br. (piątek i sobota po Uroczystości Bożego Ciała). Spotkania informacyjne w kościele św. Wojciecha w Nidzicy 12 i 19 maja o godz. 18.40. Szczegółowe informacje na: plakacie w gablocie, stronie internetowej: wojciechnidzica.pl/pielgrzymka oraz na Facebooku: facebook.com/nidzickapielgrzymka.
- Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.