Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

VI Niedziela Wielkanocna – 5.05.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. Procesja wielkanocna dziś i za tydzień na sumie parafialnej o godz. 10.30. Przypominamy, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26 maja br.).

 

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 w modlitwie wiernych oraz po Mszy św. w modlitwie różańcowej modlimy się w intencji tegorocznych Maturzystów upraszając dla nich dary Ducha Świętego na maturze i rozeznawaniu wyboru drogi życiowej. Serdecznie zapraszamy maturzystów i ich rodziny.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek święto Śśw. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego

– w środę uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski

 

 1. Informujemy, że I Komunia św. dzieci w naszej Parafii odbędzie się w sobotę, 18 maja, o godz. 12.00. Próby dla dzieci rozpoczną się od środy, 8 maja, po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele i uroczystości po sumie o godz. 10.30. Zachęcamy Parafian do składania kwiatów wdzięczności przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W środę, 8 maja, do godz. 14.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt zostawiamy tego dnia pod dzwonnicą.

 

 1. W piątek, 10 maja, o godz. 17.00 Msza św. w intencjach Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja.

 

 1. Prace przy budowie parkingu przykościelnego dobiegają końca, a niebawem rozpoczną się prace nad wykonaniem chodników od strony parkingu w stronę kościoła. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas przechodzenia przy parkingu.

 

 1. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie zaprasza do uczestnictwa we Mszy św. w intencji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która odbędzie się 9 maja 2024 r. o godz. 9.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie. Po Mszy św. ok. godz. 10.00 odbędzie się marsz Godności ulicami miasta do siedziby Stowarzyszenia na ul. Boya Żeleńskiego 9.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę śp. Elżbietę Jabłonka, l. 68 (jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 6.05, o godz. 11.00). Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy jej radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty