Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza.

 

 1. Procesja wielkanocna dziś i za tydzień po sumie parafialnej o godz. 10.30.

 

 1. Dziś pierwsza grupa dzieci na Mszy św. o godz. 12.00 przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo majowe, po którym dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki dziś o godz. 16.00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek w Białym Tygodniu dzieci złożą swoją ofiarę dzieciom misji.

 

 1. W przyszłą niedzielę kolejna grupa dzieci na Mszy św. o godz. 12.00 przystąpi do I Komunii św. Próby dla dzieci od poniedziałku, 15 maja o godz. 18.45. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16.00. Rodziny dzieci komunijnych prosimy o przystąpienie do spowiedzi w ciągu całego tego tygodnia przed Mszami wieczornymi o godz. 17.00 lub 18.00. Próba generalna w sobotę, 20 maja o godz. 9.00, a po niej wzorem lat ubiegłych prosimy rodziców, by zajęli się sprzątaniem kościoła i terenu wokół świątyni. Nabożeństwo majowe dla dzieci komunijnych w niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek dzieci złożą swoją ofiarę dzieciom misji. Prosimy Parafian, by w czasie Mszy św. pierwszokomunijnej nie zajmować miejsc w ławkach.

 

 1. Spotkanie koła biblijnego w salce pod plebanią w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy w miarę możliwości w szatkach komunijnych na Mszę św. rocznicową 28 maja na godz. 12.00. Chętne dzieci do posługi w liturgii Mszy św. rocznicowej (czytania mszalne, procesja z darami, podziękowania) prosimy o zgłoszenie się do księży.
 2. Od jutra do środy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące w łączności z Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie rolników i działkowców z naszej parafii.

 

 1. Nabożeństwo do św. Józefa z racji 19-tego dnia miesiąca w piątek w łączności z majowym.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski; nabożeństwo do św. Andrzeja po Mszy św. o godz. 17.00,

– w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę po sumie o godz. 10.30.

 

 1. Od piątku rozpoczniemy w łączności z nabożeństwem majowym nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W czwartek, 18 maja w kolejną rocz. urodzin św. Jana Pawła zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 15.00 przy pomniku Ojca Świętego w Parku Jana Pawła II.

 

 1. W środę, 17 maja do godz. 14.00 trwać będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tzw. elektrośmieci można będzie składać pod dzwonnicą.

 

 1. W dniach od 4 do 14 lipca br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeniowej i na parafialnej stronie internetowej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty