- Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopismo „Misyjne drogi” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.
- „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła zarówno składane na tacę, jak i wpłacane na konto bankowe naszej Parafii. Dziś kolekta gospodarcza przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Na klasztor sióstr Karmelitanek w Łasinie w Święto Ofiarowania Pańskiego (2.02) zebraliśmy 1 839 zł, a z ofiar złożonych do żłóbka na cele misyjne zebraliśmy 1 316,63 zł. W następną niedzielę (15.02) po każdej Mszy Św. zostanie przeprowadzona zbiórka na Ukrainę, a zebrane środki zostaną przekazane osobom poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
- W minioną środę, 4.02, nasza Parafia otrzymała relikwie bł. Marii Teresy Kowalskiej, kapucynki, męczennicy z KL Soldau. Relikwie te, które stanowi karteczka z notesika duchowego Błogosławionej zwana „regułką”, odebrał nasz Proboszcz ks. Szymon Chachulski w klasztorze Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu w Izbie Pamięci Bł. Marii Teresy z rąk siostry Agnieszki – Matki Przełożonej tego klasztoru. Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni, a następnie umieszczone pod obrazem bł. Marii Teresy Kowalskiej nad konfesjonałem. O terminie wprowadzenia relikwii wcześniej poinformujemy.
- Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę pomogli w sprzątaniu naszej świątyni. Następne sprzątanie świątyni w sobotę, 14.02, o godz. 10.00.
- Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie św. Scholastyki, w środę wspomnienie NMP z Lourdes, a w sobotę święto śś. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
- W środę (11.02) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych o godz. 9.00 połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w dotarciu chorym do naszej świątyni.
- W sobotę, 14.02 o godz. 9.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na kolejne spotkanie formacyjne w kościele. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w sobotę, 21.01, o godz. 9.00 w kościele.
- Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika naszej Diecezji Toruńskiej o jego rychłą kanonizację. Nowennę odmawiać będziemy w dni powszednie począwszy od soboty (14.02) po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po sumie parafialnej.
- Od I niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 22 lutego br. rozpocznie się w naszej Parafii kurs przedmałżeński. Spotkania w ramach kursu będą odbywać się w niedziele Wielkiego Postu (do 22 marca włącznie) po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy również narzeczonych, którzy pragną zawrzeć związek małżeński w tym roku o rezerwację terminów.
- Przypominamy, że po przerwie wznowiło działalność Poradnictwo Rodzinne. Spotkania dla narzeczonych w piątki po Mszy św. o godz. 18.00.
- Spotkanie organizacyjne dla osób zapisanych na pielgrzymkę na Cypr (11-18.09.2026) odbędzie się we wtorek, 24.02 o godz. 17.30 w salce plebanijnej. Na spotkaniu uiszczamy przedpłaty w kwocie 1 500 zł.
- Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.