Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; we wtorek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, a w sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

 

 1. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 zostanie poświęcony chleb św. Agaty chroniący nas przed pożarami i niebezpieczeństwem ognia, a także jest zabierany w podróż, by ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca, a św. Agata pomaga ten ogień ugasić. Zachęcamy do zabrania go do swoich domów. Chleb znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Również jutro, 5 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej w salce plebanijnej.

 

 1. W niedzielę (11.02) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy już wcześniej, w sobotę 10.02, do naszego kościoła na Mszę św. w intencji chorych o godz. 17.00 połączoną z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc w dotarciu chorym do naszej świątyni.

 

 1. W sobotę, 10 lutego o godz. 17.00 Msza św. w intencjach Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja.

 

 1. Od I niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 18 lutego br. rozpocznie się w naszej Parafii kurs przedmałżeński. Spotkania w ramach kursu odbywają się w niedziele Wielkiego Postu (do 17 marca włącznie) po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy również narzeczonych, którzy pragną zawrzeć związek małżeński w tym roku o rezerwację terminów.

 

 1. Wznawiamy spotkania formacyjne dla:

– dzieci pierwszokomunijnych w II sobotę miesiąca, tj. 10 lutego o godz. 9.00

– młodzieży do bierzmowania w III sobotę miesiąca, tj. 17 lutego o godz. 9.00.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali wczoraj (3.02) przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej i sprzątaniu świątyni.

 

 1. Zaprzysiężenie radnych parafialnych na nową kadencję rady odbędzie się w następną niedzielę, 11. 02, na sumie parafialnej o godz. 10.30.

 

 1. W dniach 27.08 – 3.09.2024 organizujemy parafialną pielgrzymkę do Hiszpanii, do pięknej Katalonii. W programie pielgrzymki: Barcelona – Montserrat – Girona – przejazd autokarem do sanktuarium maryjnego w Lourdes – zwiedzanie szlakiem pielgrzymkowym w Pirenejach w Andorze /jedno z najmniejszych państw Europy/. Wylot samolotem z Warszawy i powrót samolotem do Warszawy. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie ogłoszeniowej oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy dla wspólnego pielgrzymowania.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty