Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza przeznaczona na koszty związane z ogrzewaniem kościoła.

 1. Na klasztor sióstr Karmelitanek w Łasinie, 2 lutego br. zebraliśmy 2325,50 zł.
 2. Dziś na Mszy św. porannej został poświęcony chleb św. Agaty chroniący nas przed pożarami i niebezpieczeństwem ognia a także jest zabierany w podróż, by ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca a św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić. Zachęcamy do zabrania go swoich domów. Chleb znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. św. męczenników Pawła Miki i Tow., w piątek wsp. św. Scholastyki a w sobotę wsp. Najsw. Maryi Panny z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W tym dniu Msza św. w intencji chorych o godz. 10.00 połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc w dotarciu chorym do naszej świątyni.

 

 1. W poniedziałek, 6 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej.

 

 1. W środę, 8 lutego o godz. 17.00 Msza św. w intencjach Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja.

 

 1. Od I niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 26 lutego br. rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania w ramach kursu w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy też narzeczonych, którzy pragną zawrzeć związek małżeński w tym roku o rezerwację terminów.

 

 1. Wznawiamy spotkania formacyjne dla:

– dzieci pierwszokomunijnych w II sobotę miesiąca, tj. 11 lutego o godz. 9.00

– młodzieży do bierzmowania w III sobotę miesiąca, tj. 18 lutego o godz. 9.00.

 

 1. Ksiądz Biskup Ordynariusz serdecznie zaprasza kapłanów i wiernych świeckich na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za posługę dotychczasowego ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej, Księdza Prałata Sławomira Odera, biskupa nominata gliwickiego, która zostanie odprawiona w czwartek 16 lutego br. o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej w Toruniu.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej i sprzątaniu świątyni.

 

 1. Przypominamy, że w dniach 4 – 14 lipca 2023 organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Włoch. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z Księdzem Proboszczem. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeniowej i na parafialnej stronie internetowej.

 

 1. Chcielibyśmy powołać do istnienia w naszej parafii wspólnotę młodzieżową, skupiającą osoby w wieku od 14 do 19 lat, dlatego zapraszamy chętnych uczniów klas 8 oraz szkół ponadpodstawowych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek, 7 lutego, o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę, śp. Halinę Kościńską, l.85. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty