Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dekoracje związane w Wielkim Tygodniem.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy ewangeliarzu.

  1. W tym tygodniu w naszej parafii:

– dziś po sumie parafialnej Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku dr Paweł Piotr Warot wręczy na ręce p. Michała Ofiary, brata śp. ks. Mariana Ofiary, medal Reipublicae Memoriae Meritum, nadany przez Prezesa IPN pośmiertnie Ks. Marianowi Ofierze

– dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia modlitewników dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św.

– nabożeństwo Gorzkich Żali poprzedzone kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– ostatnie spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego dziś po Mszy św. o godz. 17.00

– w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej

we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Charbela połączone z namaszczeniem jego olejami i błogosławieństwem relikwiami

w piątek, 31 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową do Lasku Zwierskiego. O godz. 16.00 Msza św. a po niej Droga Krzyżowa. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 18.00.

Zaś o godz. 21.00, w piątek, Msza św. przed Ekstremalną Drogą Krzyżową, którą w ciszy uczestnicy będą przechodzili wg wybranej przez siebie trasy. Szczegółowe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na stronie www.edk.org.pl. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, w czasie jej trwania w kościele odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.30 do 7.00 rano w sobotę, 1 kwietnia.

– również w piątek o godz. 18.30 spotkanie grupy młodzieżowej

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych.

– jak co roku, zapraszamy Parafian w sobotę, 1 kwietnia na godz. 9.00 do przedświątecznego generalnego sprzątania kościoła i obejścia

również w sobotę o godz. 19.00 odbędzie się w naszej Parafii występ poetycko-muzyczny „Dusza artysty” poświęcony św. Janowi Pawłowi II. W programie wiersze św. Jana Pawła II i członków Działdowskiej Kuźni Słowa w muzycznej oprawie zespołu „Z nocy w Moc”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

– za tydzień Niedziela Palmowa. Suma parafialna w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce. W związku z Niedzielą Palmową ogłaszamy konkurs dla tych, którzy własnoręcznie wykonają palmy wielkanocne. Opatrzone kartką z podpisem składamy je przy ołtarzu Matki Bożej.  Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Wielkanocną po Mszy św. o godz. 12.00

– zapraszamy w przyszłą niedzielę, 2 kwietnia o godz. 14.00 na marsz w obronie św. Jana Pawła II, który rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia przy Szkole Podstawowej nr 4 na ul. Polnej

  1. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, by wypełnić obowiązek wynikający z przykazania kościelnego. Spowiedź Wielkanocna w naszej parafii w Wielki Poniedziałek, z udziałem kapłanów z dekanatu, do południa od 9.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 17.30. Okazja do spowiedzi również w czasie każdej Mszy św.
  2. Już dziś informujemy, że prace związane z tworzeniem konstrukcji Ciemnicy i Grobu Pańskiego rozpoczniemy w Wielki Wtorek, tj. 4 kwietnia od godz. 9.00. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
  3. Dziękujemy Parafianom za wykonane prace porządkowe wokół świątyni. Bóg zapłać.
  4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego Parafianina, śp. Stanisława Wróblewskiego, l.71. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”
  5. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty