Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz kwartalnik „Niedziela. Magazyn”.

 

 1. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w minionym tygodniu wzięli udział w odnowieniu Misji Świętych i zarazem rekolekcjach wielkopostnych w naszej Parafii, uczestnicząc we Mszach św. i nabożeństwach. „Bóg zapłać” również za złożone ofiary za trud głoszenia Słowa Bożego dla o. Grzegorza i jego Zgromadzenia Redemptorystów.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Dziś również przed kościołem zbiórka do puszek na dekoracje związane z Wielkim Tygodniem. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy ewangeliarzu.

Jak już informowaliśmy w minionym czasie został zakupiony i zamontowany w prezbiterium naszego kościoła ekran multimedialny. Koszty zakupu tego urządzenia pokryło małżeństwo Anna i Jerzy, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne dla naszej Parafii.

 

 1. Dziś oraz w Niedzielę Palmową ministranci będą rozprowadzać palmy wielkanocne własnoręcznie przez nich wykonane. Zebrane ofiary przeznaczone będą na ich wyjazd wakacyjny. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i w następną niedzielę o godz. 16.15 poprzedzone kazaniem pasyjnym.

 

 1. Zgodnie z tradycją naszej Parafii w piątek (22.03) przed Niedzielą Palmową odbędzie się tylko jedna parafialna Droga Krzyżowa na trasie z kościoła do Lasku Zwierskiego. O godz. 16.00 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 18.00. Tego samego dnia odbędzie się również Ekstremalna Droga Krzyżowa, a rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00 /szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej oraz na stronie internetowej edk.org.pl/. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, w czasie jej trwania w kościele odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.30 do 7.00 rano w sobotę, 23 marca.

 

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Skarbonki z ofiarowaną jałmużną wielkopostną można złożyć w kolejną niedzielę, tj. w Niedzielę Palmową, do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Jak co roku, zapraszamy Parafian w sobotę, 23 marca na godz. 9.00 do przedświątecznego generalnego sprzątania kościoła i obejścia.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 ostatnie spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

 

 1. Również dziś w parku im. Jana Pawła II o godz. 19.30 rozpocznie się Młodzieżowa Droga Krzyżowa zorganizowana przez Działdowskie Duszpasterstwo Młodzieży.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej w salce plebanijnej.

 

 1. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Tego dnia imieniny obchodzi Ks. Bp Józef. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa, a o godz. 19.00 spotkanie Bractwa św. Józefa w salce plebanijnej.

 

 1. Od wczoraj we wszystkich Parafiach w Polsce odbywa się Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W naszej Parafii Nowenna odbywa się w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, z wyj. piątku – 22.03 (na początku Mszy św. o godz. 16.00) i niedzieli (po sumie).

 

 1. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, by wypełnić obowiązek wynikający z przykazania kościelnego. Spowiedź Wielkanocna w naszej Parafii w Wielki Poniedziałek, z udziałem kapłanów z dekanatu, do południa od godz. 9.00 do 10.00 i po południu od godz. 16.00 do 17.30. Prosimy, aby właśnie w tym dniu skorzystać z sakramentu spowiedzi, a nie w Niedzielę Palmową, kiedy wszyscy kapłani naszego dekanatu spowiadają w Parafii w Turzy Wielkiej. Okazja do spowiedzi również w tygodniu 15 min. przed każdą Mszą św.

 

 1. Już dziś informujemy, że prace związane z przygotowaniem konstrukcji Ciemnicy i Grobu Pańskiego rozpoczniemy w Wielki Wtorek, tj. 26 marca od godz. 9.00. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.

 

 1. Już niebawem, 22 kwietnia br., odbędzie się w naszej Parafii wizytacja biskupia. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.30 młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania.

 

 1. Informujemy, że pochówek Dzieci Utraconych z Mszą św. w intencji rodzin, które utraciły swoje dzieci odbędzie się 25 marca o godz. 10.00. Po Mszy św. nastąpi złożenie prochów dzieci w grobie na cmentarzu komunalnym.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Elżbietę Modlińską, l. 78; śp. Barbarę Płocharską, l. 67, śp. Jana Sendlewskiego, l. 68 oraz śp. Damiana Wiśniewskiego, l. 27 (jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 18.03, o godz. 11.00). Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty