Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom za pomoc przy demontażu Grobu Pańskiego. Dziękujemy również rodzicom młodzieży bierzmowanej za sprzątnięcie kościoła i uporządkowanie terenu wokół kościoła, a także za dar ołtarza dla Parafii z okazji uroczystości bierzmowania ich dzieci w postaci nowego trójstopniowego gongu. Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim Parafianom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wizytacji Biskupa Józefa Szamockiego w naszej Parafii w miniony poniedziałek 22 kwietnia, a przede wszystkim za wspólną modlitwę w kościele i na cmentarzu.

Spotkania z Biskupem Józefem podczas naszej wizytacji oraz uroczystość bierzmowania naszej młodzieży zostały zarejestrowane przez fotografa Pana Wojciecha Solarza. Zainteresowanych zdjęciami zapraszamy do jego zakładu fotograficznego na ul. Wolności.

 

 1. Procesja wielkanocna dziś i w kolejne niedziele Wielkanocy na sumie o godz. 10.30. Przypominamy, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26 maja br.).

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci św. Charbela, namaszczenie jego olejami wraz z błogosławieństwem jego relikwiami.

 

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę kwietnia, obchodzona jest XVIII ogólnopolska niedziela modlitw za kierowców pod hasłem „Na drogach jesteśmy z bliźnimi”. Prośmy w naszych modlitwach o bezpieczne podróże dla wszystkich poruszających się po polskich drogach.

 

 1. W poniedziałek, 29 kwietnia, obchodzić będziemy ustanowiony przez Episkopat Polski w 2002 roku Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa pod tablicą upamiętniającą zamordowanych kapłanów.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 29 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej.

 

 1. W czwartek, 2 maja, obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy Parafian o wywieszenie flag narodowych na domach, masztach czy też balkonach.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,

– w środę wspomnienie dowolne św. Józefa Rzemieślnika, a po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa,

– w czwartek wspomnienie św. Atanazego, bpa i dra Kościoła,

– w piątek 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski. Burmistrz miasta Działdowa zaprasza tego dnia do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego na obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 14.00.

– w sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Floriana wszystkich strażaków, czynnych i emerytowanych, mieszkających na terenie naszej parafii oraz wszystkich pracujących w hutach szkła na terenie naszego miasta.

 

 1. W niedzielę, 5 maja, na Mszy św. o godz. 10.30 w modlitwie wiernych oraz po Mszy św. w modlitwie różańcowej modlimy się w intencji tegorocznych Maturzystów upraszając dla nich dary Ducha Świętego na maturze i rozeznawaniu wyboru drogi życiowej. Serdecznie zapraszamy maturzystów i ich rodziny.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Czwartek o godz. 17.00 Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne

– w I Piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 10.30. Okazja do spowiedzi 15 min. przed każdą Mszą św. W I piątek nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17.00

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych

– w I Niedzielę suma o godz. 10.30 w intencjach Żywego Różańca i maturzystów, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce.

 

 1. Od środy, 1 maja, zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele i uroczystości (z wyj. 3 maja) po sumie o godz. 10.30. Zachęcamy Parafian do składania kwiatów, jako wotum wdzięczności, przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. W środę, 8 maja, do godz. 14.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt zostawiamy tego dnia pod dzwonnicą. Informacje szczegółowe znajdują się na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Nadal trwają prace przy budowie parkingu przykościelnego, a wraz z tymi pracami są wykonywane chodniki od strony parkingu w stronę kościoła. Prosimy, aby na czas trwania tych prac nie wjeżdżać na teren budowy.

 

 1. Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz trzeci organizuje dwudniową pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w dniach 31 maja – 1 czerwca br. (piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała). Spotkania organizacyjne odbędą się w kościele św. Wojciecha w Nidzicy o godz. 18.40 w dniach 30 kwietnia i 21 maja. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeniowej i na naszej stronie internetowej.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian: śp. Heronima Dębskiego, l. 78 oraz śp. Cecylię Rosadzińską, l. 72. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty