Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. Procesja wielkanocna dziś i za tydzień na sumie parafialnej o godz. 10.30.

 

 1. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej Niedzielę Powołaniową. Gościmy kleryków i Ks. Wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, którzy przybyli do nas by głosić Słowo Boże i dać świadectwo o swoim powołaniu. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek, jako wyraz naszej wdzięczności i troski o Wyższe Seminarium Duchowne.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski

– w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W tym dniu zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 19.00 a po nim Msza św. Nie będzie nabożeństwa majowego po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej wyjątkowo we wtorek, 9 maja po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W piątek o godz. 17.00 Msza św. w intencjach Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja.

 

 1. W przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci na Mszy św. o godz. 12.00 przystąpi do I Komunii św. Próby dla dzieci od poniedziałku, 8 maja po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.30. Rodziny dzieci komunijnych prosimy o przystąpienie do spowiedzi w ciągu całego tego tygodnia przed Mszami wieczornymi o godz. 17.00 lub 18.00. Próba generalna w sobotę, 13 maja o godz. 9.00, a po niej wzorem lat ubiegłych prosimy rodziców, by zajęli się sprzątaniem kościoła i terenu wokół świątyni. Nabożeństwo majowe dla dzieci komunijnych w niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek dzieci złożą swoją ofiarę dzieciom misji. Prosimy Parafian, by w czasie Mszy św. pierwszokomunijnej nie zajmować miejsc w ławkach.

 

 1. Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy, w miarę możliwości w szatkach komunijnych, na Mszę św. rocznicową w niedzielę, 28 maja na godz. 12.00.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i uroczystości po sumie o godz. 10.30. Zachęcamy Parafian do składania kwiatów wdzięczności przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty